Stačí sa len prevetrať

Stačí sa len prevetrať

Linda Åkesonová McGurková

Ako žiť lepšie a dlhšie vďaka pobytu na čerstvom vzduchu

Objednajte si knihu za uvádzaciu cenu 13.50 € (16.90 €) a s dopravou zadarmo.

V knihe Stačí sa len prevetrať predstavuje švédsko-americká autorka Linda McGurková kompletného sprievodcu severským konceptom friluftsliv. Vďaka nej spoznáte široké spektrum škandinávskych zvykov a praktík, ktoré vám pomôžu žiť lepšie a dlhšie vďaka prírode počas celého roka.

Friluftsliv, to nie je len čas strávený na čerstvom vzduchu, ale komplexný životný štýl, v ktorého centre je presvedčenie, že príroda je naším skutočným domovom a čas strávený v prírodnom a kultúrnom priestore nám prináša harmóniu a pocit jednoty s prírodou.

Povzbudzuje nás k tomu, aby sme si užívali čerstvý vzduch počas každodenného života a nemysleli na prírodu ako na destináciu, ku ktorej sa musíme prepraviť. Vyzýva nás, aby sme prírodu hľadali vo svojom najbližšom okolí, aj na miestach, kde by sme to čakali najmenej.

Koncept friluftsliv nie je o tom, aby sme už aj tak nabitý kalendár zaplnili ďalšími aktivitami. Ide o vytvorenie životného štýlu, ktorý je trvalo udržateľný nielen pre vás, ale aj pre vašu rodinu, okolie aj planétu.

V knihe sa okrem praktických tipov a návodov ako si variť vonku, založiť oheň bez zápaliek a zapaľovača, či ako zostať aj v nepriaznivom počasí v suchu a teple, dozviete, prečo je tak dôležité tráviť čas na čerstvom vzduchu. Pochopíte, že sa niekedy stačí len pravidelne prevetrať a dokážete ľahšie čeliť každodennému stresu, úzkosti, depresii i vyhoreniu.

Kniha Stačí sa len prevetrať je nezameniteľným sprievodcom životom na čerstvom vzduchu pre milovníkov vidieka i mestské duše, ktorý vás naučí spomaliť v modernom a uponáhľanom svete okolo nás. Odhaľte s jej pomocou severské tajomstvá, ako sa uvoľniť, hlbšie prepojiť s prírodou okolo vás a žiť vďaka tomu lepšie a dlhšie.

Počet strán: 260
Formát: 148 x 210 mm
13.50 EUR vrátane DPH a dopravy
Objednať