Nevyhorení – bookazín 01/22

Nevyhorení – bookazín 01/22

Zuzana Matuščáková, Lucia Okšová

Magazín o tom, ako sa starať o seba a svojich blízkych.

O magazíne:

Za posledné desaťročia sme si okolo seba vytvorili uponáhľaný svet, v ktorom môžeme ľahko nadobudnúť pocit, že to jediné, čo nás definuje, je výkon. V záplave množstva vnemov, informácií či požiadaviek, ktoré k nám prichádzajú, sa každý z nás občas vzdiali sám od seba, od svojich pocitov a potrieb.

Preto sme sa v prvom čísle magazínu Nevyhorení rozhodli podrobnejšie venovať tomu, ako sa dostať bližšie k sebe. Cez inšpiratívne príbehy zaujímavých ľudí a rozhovory s odborníkmi v oblasti duševného zdravia vás pozývame spomaliť. Na chvíľu sa stíšiť a zahĺbiť sa do svojho vnútra.

Prečítajte si príbehy ľudí, ktorí hľadajú nový spôsob života mimo ruchu mesta. Dozviete sa viac aj o mýte autenticity a o tom, čo to vlastne znamená byť sám sebou. Taktiež o tom, čo s nami robí dnešná doba a ako v nej nájsť svoj zmysel, či ako sa vysporiadať s problémami, ktoré nám nahovárajú, že nie sme dosť dobrí. A možno pritom zistíte, prečo ste nečakane úžasní.

Ponúkame vám pomalé čítanie v rýchlom svete.

„Naplnenie a šťastie nie je možné definitívne dosiahnuť, iba ho neustále rôznymi spôsobmi dosahovať. Môžeme teda robiť všeličo, čo nás urobí o kus šťastnejšími a spokojnejšími, no vždy je to len dočasné a neostáva nám nič iné, ako v tom pokračovať.“

Aleš Bednařík, psychológ

Keby mi bol niekto povedal, ako veľmi sa zmením, neverila by som. Už sa neskrývam za alkohol, prácu a kamarátov. Za status či potrebu dôležitosti. Som zraniteľnejšia a prítomnejšia. A to som iba na začiatku.”

Natália Schuster Kisková, zakladateľka projektu Authentic Development

„V minulosti nebolo toľko vyhorení a iných psychických problémov, pretože ľudia žili úplne iným spôsobom. Väčšinou žili na vidieku, menej v mestách, viac pracovali fyzicky, neboli televízie, nebol internet, museli sa navzájom rozprávať. No my sme si tak spohodlnili a zjednodušili život, až nám nie je dobre. Potrebujeme kontakt s prírodou a so skutočným prostredím, aby sme sa vrátili späť k sebe.“

Zoltán Demján, bývalý vrcholový horolezec a kouč

„Na prvý pohľad som mala všetko. Napriek tomu mi nebolo dobre, stratila som akúkoľvek radosť zo života. Naozaj sa to môže stať každému.”

Michaela Brezovská, topmodelka

„Keď sa uspokojíme s tým, že prinášame niečo, čo je pre druhých užitočné, a nebudeme mať enormné ciele, tak nevyhoríme, ale nájdeme v tom svoj zmysel. Nesmieme však propagovať výkon ako vrcholnú hodnotu, to je celé zle.

Radkin Honzák, psychiater

„Tlak na to mať sa dobre je často v rozpore s možnosťami sveta, v ktorom žijeme. Nie vždy sa to dá, najmä keď neexistuje podporná infraštruktúra.”

Juliana Sokolová, poetka a filozofka

„Každá kríza je príležitosťou. Napríklad opýtať sa sám seba, ako sa vlastne mám. Úprimná odpoveď nebude o tom, ako veľmi ma bolí hlava, koleno či aký variant vírusu práve prekonávam. Ani o značke auta, na ktorom jazdím. Bude o tom, či som spokojný a stotožnený s príbehom, ktorý práve žijem.“

Peter „Šarkan“ Novák, moderátor

Ukážky magazínu Nevyhorení si môžete pozrieť v tomto článku.

Kto sme?

Nevyhorení je projekt o duševnom zdraví, ktorý vznikol v redakcii magazínu Forbes v roku 2019. Začal ako séria rozhovorov s ľuďmi, ktorí vyhoreli, ale znova našli svoju iskru a neskôr vyústil do rovnomennej knihy, ktorá sa stala bestsellerom.

Dnes sa venujeme témam duševnej pohody, návratu k pravým hodnotám, jednoduchšiemu, spokojnejšiemu a zmysluplnejšiemu životu. Robíme tak prostredníctvom rovnomenného úspešného podcastu plného inšpiratívnych rozhovorov s psychológmi, zaujímavých článkov, osvety na sociálnych sieťach, prednášok pre organizácie aj verejnosť a najnovšie aj tohto magazínu.

Prečo sme sa rozhodli prejsť do tlačeného magazínu? Pretože niektoré myšlienky a ľudské príbehy sú príliš silné, príliš nadčasové a inšpiratívne na to, aby sa stratili v záplave ďalších informácií, na ktoré človek narazí online a o pár minút zabudne, že ich čítal.

Magazín je pre nás prirodzeným zhmotnením túžby ponúknuť ľuďom čítanie, ktoré im umožní zastaviť sa. Na chvíľu sa stíšiť a zahĺbiť sa do svojho vnútra. Položiť si otázku, či žijú tak, ako by chceli – a či cítia naplnenie a zmysel, alebo precítiť vďačnosť za to všetko, čo majú.

Na magazíne sme spolupracovali s dizajnovým štúdiom Milk, a tak je nielen nabitý podnetnými myšlienkami, ale aj vizuálne krásny a vhodný ako darček.

Počet strán: 156
Formát: 190 x 250 mm
16.00 EUR vrátane DPH a dopravy
Objednávka