Životem na zelenou (CZ)

Životem na zelenou (CZ)

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey: Životem na zelenou (česká verzia)

Nekonvenčné memoáre držiteľa Oscara sú plné šťavnatých historiek, originálnych postrehov a návodov, ako v živote dosiahnuť väčšiu spokojnosť.

Počas svojho života som si odkrútil už päťdesiat rokov, z toho som sa štyridsaťdva rokov snažil odhaliť jeho tajomstvá a posledných tridsaťpäť rokov som si formou denníkov zapisoval každú ideu, ktorá by mi tu hádanku pomohla rozlúsknuť. Zaznamenával som si svoje úspechy aj pády, radosti aj starosti, veci, nad ktorými som žasol a aj tie, pri ktorých som sa nahlas smial. Tridsaťpäť rokov spoznávania, ukladania si do pamäti, skúmania, zhromažďovania a zapisovania si všetkého, čo ma cestou dojalo alebo povzbudilo. Mnoho poznámok o tom, ako žiť čestne. Ako nepodliehať stresu. Ako sa baviť. Ako menej ubližovať druhým. Ako nechať menej ubližovať sebe. Ako sa stať dobrým človekom. Ako dosiahnuť to, po čom túžim. Ako v živote nachádzať zmysel. Ako byť viac sám sebou.

Len nedávno som našiel odvahu prelistovať si svoje denníky. Objavil som príbehy, ktoré som zažil, lekcie, ktoré mi život uštedril a na ktoré som už zabudol, básničky, modlitby, rady, uistenia o tom, na čom záleží a veľa drobných samolepiek. Našiel som spoľahlivú tému, prístup k životu, ktorý mi prináša uspokojenie, kedysi aj dnes. Pokiaľ viete ako a kedy sa vyrovnať so životnými výzvami – ako sa popasovať s nevyhnutnosťami – potom sa môžete tešiť dlhodobému úspechu, alebo ako hovorím ja, chytiť zelenú.

A tak som si kúpil jednosmerný lístok do púšte a napísal knihu, ktorú práve držíte v rukách; príbeh môjho života. Zhromaždil som v nej päťdesiat rokov mojich postrehov a ponaučení, pocitov a poznatkov, pochvál a potúp. Skutočností a krás, i brutálností. Toho všetkého, čo mi prešlo, pri čom ma pristihli, aj toho, keď som zmokol alebo som sa snažil tancovať medzi kvapkami dažďa.

Dúfam, že vám táto medicína nepríde moc horká, že bude ako pár aspirínov a nie ako cesta rovno do nemocnice, ale že to bude raketa na Mars, ku ktorej nie je treba pilotný preukaz, že to bude kostol, do ktorého vás pustia aj bez krstu a že vám za slzami vyčaruje úsmev.

Toto je milostný dopis. Venovaný životu.

Je to tiež sprievodca, ako chytiť čo najčastejšie zelenú – a ako si uvedomiť, že aj oranžová a červená sa tiež raz zmenia na zelenú.

Veľa šťastia.

Matthew McConaughey

Počet strán: 304
Formát: 153 x 234 mm
18.60 EUR vrátane DPH a dopravy
Objednať