22. júla 2021

Oddych v lete nemusí zákonite znamenať len ležanie na pláži a objavovanie historických pamiatok. Ak ste skôr dobrodruhovia a potrebujete na nakopnutie poriadny adrenalín, zozbierali sme pre vás niekoľko tipov na zážitky, pri ktorých vám vyskočí tep. Na svoje si prídu nadšenci vzdušných a vodných športov, lezenia aj rodiny s deťmi. 

Vzduch

Skywalk na Moste SNP 

Pohľad na Bratislavu z inej perspektívy. Respektíve z 85-metrovej výšky počas prechádzky po vonkajšej rímse veže UFO. Tento zážitok je v slovenskej metropole unikátom a pre záujemcov je k dispozícii už niekoľko mesiacov. Cena je 39 eur.

Akrobatický let lietadlom

Reklama

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú hlavu v oblakoch, teraz to môžete skúsiť aj doslova počas akrobatického letu s pilotom, ktorý predvedie zostavu z majstrovstiev Slovenska. Cena zážitku začína na 185 eurách, je k dispozícii v Trenčíne a Želiezovciach a závisí od dĺžky letu.

Rodinný let balónom 

Ak ste rodina dobrodruhov, za vyskúšanie stojí spoločný let balónom. Na výber je viacero lokalít a variantov – z oblohy môžete obdivovať napríklad okolie Vysokých Tatier, Spišský hrad, Košice, Prešov, Trenčín, Nitru či Smolenice. Hodinový let vás vyjde približne 150 eur na osobu, cena pre troch sa môže vyšplhať nad 500 eur. Na inštruktáž a prípravu rátajte s ďalšími dvoma hodinami.

Voda

Adrenalínový deň v Čunove 

Ak vás lákajú rozbúrené vody, v Areáli vodných športov Čunovo máte na výber viacero možností. Okrem raftingu v umelom kanále si môžete vyskúšať aj paddleboard, hydrospeed, školu kajaku či surfovania alebo jazdu na vodnom skútri. Ceny balíčkov začínajú na 75 eurách.

Plavba na motorovom člne 

V prípade dobrej povodňovej situácie sa na vlnách Dunaja môžete nechať unášať na rôzne spôsoby. Ak vám nevadí rýchlosť, vietor vo vlasoch a kvapky na tvári, toto je zážitok práve pre vás.

Rovnako, ako v prípade väčších plavieb na lodi, aj člny ponúkajú viacero variácií výletov. Keďže ide o osobnejší zážitok s menším počtom ľudí, ceny sa pohybujú od 150 do 400 eur, v závislosti od počtu osôb na palube a typu plavby.

Hydrospeed

Ak vám neprekáža, že sa poriadne namočíte, tak zábava na doske splavujúcej rozbúrenú rieku je pre vás to pravé orechové. Zážitok ponúka areál vodných športov Čunovo za 26 eur.

Indoor

Simulátor voľného pádu 

Tatralandia ponúka v rámci svojho Hurricane factory simuláciu voľného pádu. Let v 14-metrovom veternom tuneli pripomína to, čo človek zažíva pri zoskoku z lietadla. Táto atrakcia je navyše dostupná aj pre dobrodružné deti, cena sa odvíja od počtu minút (dve alebo tri) a začína sa na 33 eurách. Dospelí si túto atrakciu môžu vyskúšať od 59 eur.

Paniq Room 

Zábava v únikových miestnostiach sa na Slovensku etablovala už pred niekoľkými rokmi. Stále je však obľúbenou aktivitou na teambuildingoch či na oslavách s priateľmi. Dostupné sú naprieč Slovenskom. Ak nemáte práve náladu na zombíkov či vrahov, vyhľadať sa dá napríklad aj miestnosť s tematikou da Vinciho izby.

Surf Waves 

Reklama

Divoké vlny nemusíte zásadne krotiť len v mori či oceáne. Rôzne formy surfovania sú dostupné aj v Tatralandii, kde sa základy naučíte  spolu s inštruktorom. 20 minút na doske vyjde záujemcu na 11 eur, k dispozícii je aj prenajatie celej dráhy pre skupinky nadšencov za 99 eur.

Hory a lezenie

Speleoferrata
Ak trpíte klaustrofóbiou, ani nad tým neuvažujte. Speleoferrata na Morave totiž ponúka úplne iný zážitok z lezenia pod zemou. Zostup v 40 metrov dlhej jaskynnej kaskáde absolvujete v sprievode inštruktora, toto dvojhodinové dobrodružstvo vás bude stáť 52 eur.

Výstup na Gerlachovský štít 

Výstup na najvyšší vrchol Slovenska je možný len s horským vodcom. Ešte predtým, ako sa rozhodnete Gerlach zdolať, odporúča sa vyskúšať si menšie tatranské štíty, ako Jahňací štít, Slavkovský štít či Rysy za odporúčaný čas na značkách. Ciest aj možností, ako vystúpiť na Gerlachovský štít, je viacero, ceny závisia aj od počtu osôb. Trojčlennú skupinu so sprievodcom vyjde výstup na približne 300 eur.

Ferrata v Slovenskom raji 

Nadšenci lezenia si prídu na svoje aj v Slovenskom raji na ferratách, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov. Organizované výstupy sa robia v skupinkách po štyroch a celodenný výlet vyjde jednu osobu 60 eur. Ak sa na ferratu chystáte individuálne, celodenné vstupné je 5 eur, vybavenie sa dá požičať aj na mieste.

Text je súčasťou série článkov, ktorá prináša praktické tipy a rady, ako si čo najviac užiť leto.

Najlepšie čítanie na leto: 8 kníh, pri ktorých sa deti zabavia aj sa z nich niečo naučia

Chystáte sa na opekačku? Tipy od šéfkuchára, ako ju povýšiť na novú úroveň

Je vám teplo a potrebujete sa schladiť? Lekárka poradí, ako prežiť horúce dni

Vína na leto: ak ho správne zachladíte, osvieži vás aj červené

Ako zabaviť deti? Niekedy pomôže aj tablet, no lepšie je, ak im venujete svoj čas

Ako zvládnuť beh alebo tréning v horúčavách? Radí bežecký tréner

Horúčava a jedlo na každom rohu: Tipy ako si v sezóne grilovačiek nepokaziť žalúdok

Máte chuť na pizzu? 6 tipov na podniky v Bratislave, kde vám pizzu upečú Taliani

Nechce sa vám šoférovať? Zoberte sa a poďte na výlet zážitkovým vlakom

Kam na výlet? Týchto 6 netradičných múzeí na Slovensku si vás získa

Uvarte si niečo chutné a jednoduché: Dva letné recepty od šéfkuchára Michala Konráda

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?