10. augusta 2019

Za posledný letný mesiac sa toho dá stihnúť naozaj veľa. V redakcii Forbes sme sa opýtali, aké aktivity sú počas horúcich dní najlepšie a čo ešte chcú zrealizovať naši kolegovia. Toto je našich 12 odporúčaní, ako úspešne prežiť august. 

Upevnite vzťahy na pracovisku

Leto je ako stvorené na zlepšenie kolegiálnych vzťahov. Nemusí to byť len o hromadných firemných teambuildingoch organizovaných HR oddelením. Niekedy úplne stačí naplánovať spoločný výjazd do mesta či dobročinnú zbierku spojenú s networkingom. My vo Forbese sme napríklad zorganizovali swap oblečenia a zažili skvelý večer. Skúste to!

August je ideálny na návštevu letného kina

Zoberte deku, jedlo, pitie, priateľov a pozrite si spolu film pod holým nebom. Letné kiná sa tešia z roka na rok čoraz väčšej popularite a v našom hlavnom meste máte naozaj široký výber. Letné kino môžete okrem iných miest nájsť napríklad v Ružinove, na Kuchajde, v Líščom údolí a z auta si pozriete film na Zlatých pieskoch. Populárne sú aj premietania v amfiteátri v Senci či Pezinku.

Ako môžeme pomôcť planéte v kríze?
7 tipov od klimatológa Milana Lapina

Dajte deti niekam na prázdniny

Už ste si stihli vychutnať pár dní, sami pre seba, bez riešenia programu pre deti? Skúste im pripraviť dobrodružný týždeň u starých rodičov alebo kamarátov. Spýtajte sa ich, čo by sa im páčilo, a skúste si zariadiť pár dní pokoja pred vypuknutím jesenného šialenstva. Všetko potom pôjde ľahšie.

Vyskúšajte vegetariánstvo

Chov hospodárskych zvierat je síce potrebný na efektívne fungovanie poľnohospodárstva, treba však zvoliť racionálny rozsah. Vydržali by ste dva týždne bez mäsa? Letné teplá sú ako stvorené na zaradenie ľahších variantov jedál do vášho jedálnička a zároveň môžu slúžiť malý test. Po dvoch týždňoch možno zistíte, že ho naozaj nepotrebujete jesť tak často.

Zdvihnite si adrenalín v krvi

Kyvadlový zoskok z mosta Lafranconi, vyhliadkový let balónom, lietadlom či skúter. Vybláznite sa v auguste pri jednej z adrenalínových aktivít.

Navštívte hudobný festival

Väčšina známych festivalov sa už síce skončila, no tí, ktorí nestihli žiaden, majú stále šancu. Najbližší víkend sa koná napríklad nitriansky Flaam, Hviezdne noci v Bytči, Hip Hop žije na Duchonke a veľa ďalších hudobných akcií po celom Slovensku. Najväčšou bratislavskou festivalovou udalosťou augusta by mal byť Uprising festival.

Plážové čítanie pre pokročilých:
Bill Gates vybral päť kníh na toto leto

Choďte na výlet po Slovensku

Väčšina z nás už možno má po dovolenkách, no predĺžený víkend niekde na horách či pri jazere nemusí byť zlý nápad. Skúste využiť posledné teplé dni na turistiku a spoznávanie našej krajiny. Cestovanie nemusí byť len o zahraničných destináciách.

Naplánujte výmenu kníh

Vyťažte z letného dovolenkového čítania maximum a zorganizujte s priateľmi book swap, teda výmenu kníh. Počas príjemného posedenia môžete získať zaujímavé tipy na knižky, po ktorých by ste bežne nesiahli. Prečítajte si požičané knihy a rozšírte si obzory.

Začnite športovať

Posledné letné večery nemusíte stráviť len na terasách podnikov. August je ako stvorený na testovanie rôznych vonkajších športov a nemusí ísť len o behanie, ktoré vám možno napadne ako prvé. Chceli ste vždy vyskúšať jazdenie na koni alebo paddleboard? Nad čím ešte rozmýšľate? Nájdite si pre seba vhodnú aktivitu.

Zariaďte si internátnu izbu

Ste vysokoškolák a pridelili vám internát? Škola sa síce začína až koncom septembra, no skúste využiť voľné dni a ešte stále prázdnu izbu na to, aby ste si to v nej zariadili čo najkrajšie. Ak neviete čo s časom, môžete premaľovať staré steny, nakúpiť záclony alebo nájsť vhodné tapety. Budete sa tam cítiť lepšie.

Navštívte rodinu

Nezanedbávajte svojich príbuzných, ktorí žijú v iných mestách. August je ideálny na naplánovanie návštevy a spoločných aktivít. Môžete zorganizovať grilovačku, stanovanie, turistiku, alebo sa len tak na chvíľu zastaviť a porozprávať o témach, na ktoré inokedy „nemáte čas“.

Upracte si vo financiách

Možno máte po dovolenke, nič špeciálne už nechystáte a pomaly sa začínate pripravovať na jeseň. Ideálny čas na bilancovanie rodinného rozpočtu. Skúste si upratať vo finančných prioritách ešte pred tým, ako sa vrhnete na nákup školských pomôcok či postupný nákup vianočných darčekov. Možno ich potom zorganizujete výhodnejšie.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk