3. mája 2019

Katarína Navrátilová, jedna z top 10 žien – manažérok, o ktorej sa viac dočítate v aktuálnom čísle magazínu Forbes, je okrem svojej významnej pozície v maloobchodnom reťazci Tesco aj mamou dvoch detí a manželkou. Budovať a rozvíjať svoju kariéru je pre ňu rovnako dôležité, ako mať harmonický rodinný a partnerský život. V rámci Tesca má na starosti trhy V4 a v minulosti zbierala obchodnícke skúsenosti aj v Turecku.

katarína navrátilová tesco
Foto: Archív K. N.

„Každý človek je iný, no pre mňa je veľmi dôležité byť dobrou mamou a dobrou partnerkou,“ povedala členka predstavenstva a produktová šéfka v Tesco Central Europe v rozhovore pre Forbes. „Dokonca si myslím, že ak by som nebola spokojná s tým, aká som mama a partnerka, nebola by som spokojná ani v práci. Tie dva svety sú pre mňa prepojené. Mám našťastie veľmi veľkú oporu v manželovi, ktorý mi pomáha, má pochopenie pre to, čo robím.“

Ako môžu ženy uspieť v karére a živote? Kľúčom je ich vzájomná podpora

Pre čitateľov spísala aj niekoľko svojich zásad, ako zladiť náročnú kariéru s rodinou a partnerským životom. Jej tipy môžu byť inšpiráciou pre všetky ženy, ktoré nechcú robiť kompromisy medzi prácou, rolou matky a partnerky. Možno inšpiruje aj vás. Katarína Navrátilová totiž verí, že je potrebné hľadať spôsoby, ako veci riešiť a nie skúmať dôvody, prečo to nejde.

„Ak by som nebola spokojná s tým, aká som mama a partnerka, nebola by som spokojná ani v práci.“

Reklama
  1. Som úprimná sama k sebe – viem, čo chcem, čo ma napĺňa ako manažérku, matku a partnerku. K naplneniu potrebujem dosiahnuť určité ciele ako v pracovnej oblasti, rovnako aj v pozícii matky a partnerky. Tým, kým a aká som ako matka či partnerka, by som nebola bez svojej profesnej kariéry a rovnako v kariére by som nebola schopná dosiahnuť to, čo sa mi zatiaľ podarilo dosiahnuť, ak by som nemala svoju rodinu.
  2. Tým, čo chcem, sa netajím – o ambíciách a tom, čo je pre mňa a nás ako rodinu dôležité sa s manželom pravidelne rozprávame a spoločne pracujeme na „modeli“, ktorý vyhovuje všetkým.
  3. Chcem byť dobrou mamou – pokiaľ som doma a moja agenda mi to dovoľuje, pripravujem deťom raňajky a desiatu, niekoľkokrát v týždni vozím deti do školy. Neskôr poobede idem po syna na tréning – iba ja a syn Viliam alebo „dámska jazda“ – iba ja a dcéra Emma.
  4. Chcem byť dobrou partnerkou – s manželom si raz či dvakrát do roka doprajeme predĺžený víkend len pre nás dvoch.
  5. Nájdem si čas pre seba – snažím sa udržiavať vo forme: jazdím na kolieskových korčuliach, plávam, trávim čas s knihou, alebo si užijem večeru či víkend s kamarátkami.
Hlavné foto: Unsplash

Rozhovor s Katarínou Navrátilovou si prečítate v aktuálnom čísle magazínu Forbes.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk