10. marca 2021

Celú svoju pubertu som bola zamilovaná do švédskeho zjazdára Ingemara Stenmarka. Snívala som o tom, že si ma vezme za ženu, budeme mať spolu veľa detí a budeme sa voziť v aute značky Volvo. Nevzal si ma, vôbec nevie, že existujem. Ale Volvo som šoférovala! A poviem vám, bola to jazda.

Táto značka je môj sen už odvtedy, keď mi niekto z rodiny, myslím, že otec, tvrdil, že má okolo seba silný oceľový rám, aby mali pasažieri väčšiu šancu prežiť zrážku s losom, sobom alebo nejakou kravou, ktorá sa prechádza po škandinávskych cestách. Či už tam ten rám je, alebo nie je, je to jedno, pretože Volvo XC90 pôsobí už na pohľad bezpečne a a pevne.

V tom „mojom“ SUV-éčku mali sedadlá na boku malú švédsku vlajku, boli kožené a pohodlnejšie ako môj gauč. Navyše s vysúvacou oporou na nohy, aby sa v ňom cítili pohodlne všetci bez ohľadu na to, aké ich majú dlhé.

Keby som mala jazdu hodnotiť, dala by som jej jednotku s hviezdičkou. Volvo XC90 sedí na ceste ako pribité. Pripomína komfortný vlak, pláva a neuhne ani o milimeter, keď nechcete. Na okolie sa pozeráte z výšky, nie zvrchu, to pardon.

Volvo totiž nie je žiadna ,,načančaná“ panička s predĺženými vlasmi a čivavou v taške, ktorá sa zrúti, keď sa jej zlomí gélový necht. Volvo je poctivá farmárka, dievča krv a mlieko, ktorá vie, že keď sa krajšie oblečie a našminkuje, všetci si sadnú z jej prirodzenej krásy na zadok, lenže ona to nezneužíva!

Reklama

Aj spotreba bola milým prekvapením

Automatická prevodovka radí veľmi diskrétne. Rozjazd bol trochu pomalší, ale pravdepodobne preto, že som auto veľmi šetrila. Radiaca páka, do ktorej stačilo jemne ťuknúť dopredu alebo dozadu, bola osadená sklom! Keď to videl kamarát, spontánne vykríkol slovo označujúce veľmi intímnu časť ženského tela a dodal: Paráda!

Spotreba hybridného motora prekvapujúca. Cesta z Prahy do Špindlerovho Mlyna a späť (300 km) si vzala naftu iba za 50 kilometrov. Je to vďaka motoru mild hybrid, ktorý kombinuje naftu a elektrinu a „baterky“ dobíja cestou. Intuitívny displej, vyhrievaný volant, premietanie rýchlosti a navigácia na skle a mnoho ďalších „vychytávok“, to je skvelý bonus.

A keby som chcela zviesť partiu kamarátov alebo celú rodinou aj s tetou, nebol by to s týmto autom problém. Zmestí sa doň sedem ľudí – dve sedadlá sú ukryté v kufri a dajú sa jednoducho použiť.

Takže už viem, čo chcem. Milovať muža bez ohľadu na národnosť a jazdiť na Volve XC90. So sklenenou radiacou pákou, ktorá vyzerá ako… Neprezradím, je to len medzi mnou a tým mužom.

Článok je súčasťou seriálu, v ktorom vám predstavujeme créme de la créme zo sveta luxusných áut. Vozidlá testovali naši kolegovia z Forbes Česko v Špindlerovom Mlyne. Doteraz sme zverejnili tieto autotesty:

Obscénne veľký a márnotratne silný. Aké je to previezť sa v Rolls-Royce Cullinan?

Britská šľachta z grófstva Cheshire: Previezli sme sa výnimočným Bentley Bentayga

Rozzúrená beštia aj pradúce mačiatko. Aké je to prejsť sa Maserati Levante S Q4?

Budúcnosť je teraz: Elektrické žihadlo od Audi, ktoré Nóri kupujú ako teplé rožky

Elegantný kráľ terénu. Land Rover Defender nadchne aj milovníkov luxusu

Dievča do nepohody: BMW X6 prežije rovnako dobre v meste aj v divočine

Nie je to len obyčajné auto, je to koráb z Hviezdnych vojen. Lexusný

Medveď, ktorému mráz robí dobre. Za volantom Mercedesu GLE 350 si budete spokojne bručať

Pôvodný článok vyšiel na Forbes.cz, jeho autorkou je redaktorka Klára Mandausová.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?