8. marca 2021

Medvede sa už pomaly prebúdzajú zo zimného spánku, ale macko s druhovým označením GLE 350 de 4Matic je výnimkou. On totiž vôbec nespal, pretože mu obdobie mrazu, poľadovice a topiaceho sa snehu robí veľmi dobre. A to ani neoplýva prívlastkom ľadový. 

Stačí, keď ho ráno zľahka pohľadom pohladíte po koženom interiéri, čarovným slovkom „môj Mercedes“ rozprúdite jeho zmysly a dáte mu pokyn vydať sa do hôr. Púť cez odľahlé dediny, kde sa cesta vlní hore-dole a jedna zákruta strieda druhú, si bude užívať. A vy s ním.

Táto dvojtonová šelma sa totiž rovnako dobre dokáže rýchlo náhliť po asfalte, aj majestátne kráčať prírodou a vychutnávať si pozornosť okolia. Pritom si môžete byť istí, že jej obrovské laby si poradia s nezrovnalosťami či kameňmi a na zľadovatenom teréne sa len tak nepošmyknú.

Najviac jej chutí diesel. Zvyčajne si každých 100 kilometrov vyžiada osem litrov. Výhodou tohto päť metrov dlhého a dva metre širokého zvieraťa však je, že na rozdiel od svojho silnejšieho brata „géčka“ dokáže fungovať aj ekologicky. Popri naftovom dvojlitri s výkonom 143 kW má totiž pod srsťou ukrytý aj 100-kilowattový elektromotor. Potom žerie poskromne, niečo málo cez jeden liter. A keď na to príde, vďaka batérii s kapacitou 31,2 kWh vydrží ísť na elektrinu bezmála 100 kilometrov.

Keď sa dostatočne vybláznite za volantom, môžete sa pokochať výhľadom z veľkorysého strešného okna. Foto: Michael Tomeš

Získa si vás aj svojou vyspelosťou a uhladeným vzhľadom. Jeho životné funkcie môžete monitorovať na obrovskom head-up displeji, vďaka ktorému pri žiadnej situácii nestratíte prehľad o dianí pred vami. Keď sa ale na chvíľu zastaví, neváhajte zdvihnúť hlavu a vo sviežom vánku si doprajte panoramatický výhľad na život okolo. 

Reklama

Od tohto medveďa jednoducho budete chcieť, aby vo vašej spoločnosti bručal.

Článok je súčasťou seriálu, v ktorom vám predstavujeme créme de la créme zo sveta luxusných áut. Vozidlá testovali naši kolegovia z Forbes Česko v Špindlerovom Mlyne. Doteraz sme zverejnili tieto autotesty:

Obscénne veľký a márnotratne silný. Aké je to previezť sa v Rolls-Royce Cullinan?

Britská šľachta z grófstva Cheshire: Previezli sme sa výnimočným Bentley Bentayga

Rozzúrená beštia aj pradúce mačiatko. Aké je to prejsť sa Maserati Levante S Q4?

Budúcnosť je teraz: Elektrické žihadlo od Audi, ktoré Nóri kupujú ako teplé rožky

Elegantný kráľ terénu. Land Rover Defender nadchne aj milovníkov luxusu

Dievča do nepohody: BMW X6 prežije rovnako dobre v meste aj v divočine

Nie je to len obyčajné auto, je to koráb z Hviezdnych vojen. Lexusný

Pôvodný článok vyšiel na Forbes.cz, jeho autorom je redaktor českého Forbesu Robert Sattler.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?