2. marca 2021

Vpredu biznis, vzadu párty. Keby na vás spoza záveja vykukla len športová línia zadnej časti, z ktorej naviac ešte drzo trčí malý spojler, možno by ste si povedali, že toto auto na horách nemá čo robiť. Tu je to predsa len pre drsných offroad pracantov, prerastené SUV a snežné rolby.

Ale nenechajte sa mýliť, táto dáma z Mníchova, nová X6, je líška podšitá, ktorá rovnako dobre prežije v meste ako v divočine. Stačí sa jej koniec koncov pozrieť priamo do očí, tam to všetko nájdete. Neohrozený ňufák vám na prvý pohľad pripomenie masívnejšiu sestru BMW X5, ale od predného skla ďalej už je to úplne iná pesnička.

„I’m sexy and I know it“, mrmle si toto kupé na steroidoch. Parádu robí X6 svojimi športovými tvarmi, sexy sú aj prieduchy v karosérii – škoda, že väčšina z nich je falošná a len pre dizajn. Ako falošná vyzerá aj maska chladiča, ale pozor, tu už ide o cool vychytávku: otvory v grile sa otvoria len vtedy, keď naozaj potrebujete chladiť. Inak sú aj za jazdy utesnené v mene aerodynamiky.

Hi-tech vychytávok má X6 niekoľko, od mild-hybridného pohonu (vznetovému šesťvalcu s viacstupňovým preplňovaním pomáha elektromotor a vy to spoznáte na plynulejšej jazde a výkone v nižších rýchlostiach), až po systém kamier a senzorov, vďaka ktorým sa môžete na auto pri parkovaní pozerať nielen zvrchu, ale aj zo všetkých ďalších uhlov. A to je dobre, pretože zadným okienkom pri cúvaní nič neuvidíte.

Zvnútra je X6 klasická výbava v plnej poľnej a všetko, na čo siahnete, je kvalitné a luxusné. Niekedy až príliš. Masážne kreslá v krémovej koži tam, kde normálne máte sedadlo? OK. Elektricky ovládaný volant, ktorý vám uhne, aby sa mohlo Vaše Veličenstvo pohodlne posadiť? V poriadku. Dva obrie displeje vzadu, keby sa hostia v druhom rade nudili? Jasné. Ale tá brúsená krištáľová radiaca páka, ktorá vyzerá ako šperk od Tiffanyho? „Nie je to už priveľa,“ pýta sa niekde z parkoviska vaše svedomie.

Reklama

Ale viete čo? Nie je to priveľa. Je to akurát. X6 je skrátka trochu extravagantné, ako občas skvelé ženy bývajú. Stačí ju však vziať na víkend do hôr, ako sme to urobili my, a uvidíte, že je to aj
drsné dievča do nepohody, ktoré sa nebojí zašpiniť. A vy to musíte mať nastavené rovnako, pretože, prisahám bohu, z toho auta sa nedá vystúpiť bez toho, aby ste nohami utreli prah a z nich všetku špinu ciest, ktoré ste celý deň brázdili.

Článok je súčasťou seriálu, v ktorom vám predstavujeme créme de la créme zo sveta luxusných áut. Vozidlá testovali naši kolegovia z Forbes Česko v Špindlerovom Mlyne. Doteraz sme zverejnili tieto autotesty:

Obscénne veľký a márnotratne silný. Aké je to previezť sa v Rolls-Royce Cullinan?

Britská šľachta z grófstva Cheshire: Previezli sme sa výnimočným Bentley Bentayga

Rozzúrená beštia aj pradúce mačiatko. Aké je to prejsť sa Maserati Levante S Q4?

Budúcnosť je teraz: Elektrické žihadlo od Audi, ktoré Nóri kupujú ako teplé rožky

Elegantný kráľ terénu. Land Rover Defender nadchne aj milovníkov luxusu

Pôvodne vyšiel na Forbes.cz, jeho autorkou je Kristýna Tmejová.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?