21. novembra 2021

Uplynulý týždeň priniesol niekoľko zaujímavých noviniek. Minister financií predstavil prvé piliere daňovo-odvodovej reformy. Do slovenského InoBatu investoval svetový gigant, čím posilní aj výrobu do Voderadoch. Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos podporil bezdomovcov. Slovenská vláda schválila prísnejšie opatrenia od pondelka 22. novembra a Rakúsko zavádza ako prvá krajina Európy celoštátny lockdownaj povinné očkovanie. Aký však bude v našej krajine režim na pracoviskách zatiaľ nie je jasné.

Okrem toho prinášame aj množstvo inšpiratívneho čítania. Pozrite si výber pätice najčítanejších článkov za uplynulý týždeň.

Šikovní Slováci

V autopriemysle našiel dieru na trhu. Slovenský vývojár odmietol ponuku Elona Muska

Kvetňanský našiel novú záľubu po ukončení pretekárskej kariéry v lietaní. Foto: archív D.B. Kvetňanský

Narodil sa v USA, kde jeho otec pracoval pre NASA. Meno dostal po vtedajšom americkom prezidentovi Richardovi Nixonovi, ktorého prezývali Dick. Prísť na Slovensko a začať podnikať s menom Dick Bob Kvetňanský nebolo pre neho jednoduché. Dnes však stojí za úspešným projektom zostrojenia legendárneho kabrioletu K1 Attack Roadstera, otvoril novú éru spaľovacích motorov či navrhol prvý mobilný mezonetový karavan na svete.

Reklama

Giganty, ktoré neprežili

Ani Facebook a Google tu nemusia byť večne. Top 10 značiek, ktoré neprežili napriek sláve

Foto: Pixfuel

Nič nerastie do neba. Aj samotný Ikarus bol natoľko sebavedomý, že jeho krídla nakoniec rozpálili žeravé slnečné lúče. Rovnako tak pri pohľade do histórie nájdeme pozoruhodne dlhý zoznam firiem, ktoré o svoju zdanlivo neotrasiteľnú výsadnú pozíciu prišli a stratili sa v prepadlisku dejín.

Ako sa žilo v novembri ´89

Rok 1989 vs 2021: Za akú cenu by ste si kúpili byt a koľko dní ste naň museli pracovať?

Realitný trh si za posledných 32 rokov prešiel všetkými fázami – výkyvmi, pádmi, no najmä rastom. Práve rast pociťujeme posledné roky v enormnej sile. Netýka sa to len množstva nehnuteľností, ale aj ich ceny. Kto z vás si pamätá na časy spred roku 1989, v porovnaní s dnešnou dobou povie, že „to boli zlaté, realitné, časy“. Ako sa pohybovali ceny v ´89 v porovnaní s rokom 2021 a koľko by ste v tej dobe museli pracovať, aby ste si mohli kúpiť svoj byt?

Život v neistote

Nie ste spokojní s tým, kým ste sa stali? Tu sú tri spôsoby, ako si upratať v živote

Mladí ľudia sa dnes viac ako kedykoľvek predtým cítia „uviaznutí v živote“, bez inšpirácie alebo v neistote. Hoci pandémia a lockdowny ovplyvnili každého, mnoho mladých dospelých zápasí s problémami, súvisiacimi s pandémiou, ešte viac ako starší.

Rodinná kasa

Ako riešiť s partnerom spoločné financie? Takto predídete chaosu v domácnosti
Ako často sú dôvodom vašich nezhôd v domácnosti peniaze? Foto: Freepik

Ako často sú dôvodom vašich nezhôd v domácnosti peniaze? Možno častejšie, ako ste ochotní si priznať. Dôvodom môžu byť nielen výdavky partnerov, ale aj nesprávne rozdelenie výdavkov na chod domácnosti či potravín. Na otázky ohľadom riešenia financií v partnerstve nám odpovedali odborníci z oblasti financií.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?