V roku 2015 spolu so spolužiakom z Oxfordskej univerzity Nickom D’Aloisiom založili aplikáciu Sphere. Chceli umožniť komunitám efektívne komunikovať na internete a vrátiť naň kvalitný obsah. Vlani svoju sociálnu sieť zameranú na komunity predal spoločnosti Twitter. Aplikácia ako taká predajom firmy končí, Twitter však mnohé jej nápady zakomponuje do svojich produktov a prevzal aj väčšinu tímu Sphere vrátane Tomáša, ktorý vedie vývoj nových komunikačných technológií.
Ovplyvnila aktuálna situácia na Ukrajine vaše sny, ciele?
Na prelome roka by mi ani vo sne nenapadlo, že u mňa budú o tri mesiace neskôr prespávať ukrajinskí utečenci. Tak ako v osobnom živote, aj v Twitteri sme zobrali krízu na Ukrajine veľmi vážne, a to s úspechom. Dáva mi to nádej do budúcnosti, že so správnym nasadením vedia byť veľké technologické firmy silou dobra, a to aj v tých najdôležitejších udalostiach našej doby.
Čo by ste sa tento rok chceli naučiť, prečo a ako to chcete dosiahnuť? Alebo je niečo, čo ste sa už naučili?
Chcel by som sa naučiť, ako vytvárať dôveru medzi ľuďmi v globálnom kontexte. Vo Sphere sme sa zaoberali vzťahmi v malých komunitách, ale vo svetovom Twitteri je to oveľa väčšia výzva. Učiť sa to budem najmä vývojom nových funkcií Twitteru, no ako je to mne charakteristické, čítam o tom aj veľa kníh.
Máte nejaké rutiny, ktoré vám pomáhajú v živote či v práci?
Snažím sa byť zorganizovaný – dokonca aj pre povinnosti v osobnom živote mám „kanban board“ (nástenku s úlohami). Okrem toho veľa čítam, rád skúšam nové veci a snažím sa obklopovať ľuďmi, ktorí sa ma neboja kritizovať. Možno vás to prekvapí, ale tiež veľa spím – som omnoho produktívnejší a kreatívnejší, keď som dobre vyspatý!