30 TALENTOVANÝCH SLOVÁKOV POD 30 ROKOV

Nemajú viac ako 30 rokov a už vynikajú vo svojom odbore. Predstavujeme tridsiatku Slovákov, ktorí podľa magazínu Forbes menia svet okolo seba.

Partnerom rebríčka mladých a úspešných Slovákov je
27

Ivan Zaťko

Spoluzakladateľ madebythe:, šéf marketingu a inovácií v MTS Krivá

Spoluzakladateľ a CEO firmy madebythe: V rámci nej spolu s kolegami rozbehol napríklad tvorbu diárov Žurnál a Poustrov, plagátov slovenských hôr tlačených na sieťotlači, z ktorých časť zárobku ide na neziskové projekty. Spolu s Hikemates stoja za iniciatívou obnovy slovenských útulní, ktorá mala mimoriadnu odozvu v crowdfundingovej kampani. Crowdfundingu sa Ivan venuje už dlhodobo, ako konzultant pomohol 100 kampaniam. Päť rokov zároveň pracuje v oravskej automatizačnej firme MTS, kde je šéfom marketingu a rozvoja podnikania. S manželkou a dvoma deťmi žije v Brne, kde vyštudoval Masarykovu univerzitu, bakalára má z britskej University of Huddersfield.

 

Čo nové ste sa za posledný rok naučili?

Prekážalo mi príliš veľa manažérskej roboty na úkor kreatívnej. Preto som sa zaviazal, že v rámci #KreatívnaHodinka venujem prvú hodinu vlastným nepracovným projektom. Taký nárast kreativity počas pracovného dňa som nečakal.

Ako váš život ovplyvnila pandémia?

Posledný rok prehĺbil rozdiely medzi poctivými a nepoctivými firmami. Mám šťastie, že obe firmy, v ktorých pracujem, majú správnych ľudí na správnom mieste. Kde iní prepúšťali, my sme pracovali na upevňovaní vzťahov. S kolegami aj zákazníkmi.

Ktorú krajinu sveta považujete za ideálnu na život?

Slovensko aj Česko majú svoje muchy, ale stále žijeme v ideálnej dobe a na ideálnom mieste. Nemenil by som.

Aká kniha, podcast či webový portál vás v ostatnom čase zaujali?

Čítam veľa. Momentálne mám rozčítanú zbierku poviedok od Neila Gaimana, A world without email od Cala Newporta aj Almanack of Naval Ravikant od Erica Jorgensona.

Ivan Zaťko

Biznis

Startup a technológie

Umenie, kreatívny priemysel a zábava

Sociálni inovátori a verejná správa

Veda a vzdelávanie

Šport