9. septembra 2021

Ocenenia Via Bona Slovakia 2020 pre najinšpiratívnejšie príklady zodpovedného podnikania reflektovali v aktuálnom ročníku aj na to, ako sa firmy postavili k pomoci počas pandémie nového koronavírusu. Cenu, ktorú udeľuje Nadácia Pontis, získali v stredu večer (8. 9.) spoločnosti aj za systematické začleňovanie znevýhodnených ľudí do pracovného života či pomoc pri starostlivosti o duševné zdravie.

„O ocenenie Via Bona Slovakia 2020 sa uchádzalo 50 firiem so 70 príkladmi zodpovedného podnikania. Z 21 nominácií do druhého kola vybrali hodnotiace komisie víťazov v jednotlivých kategóriách,“ informoval výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša. Pripomenul, že okrem siedmich hlavných ocenili firmy aj v dvoch špeciálnych kategóriách.

Najzodpovednejšie firmy 2020:

Zodpovedná veľká firma, výnimočný zamestnávateľ a cena verejnosti

Víťazom v kategórii zodpovedná veľká firma sa stala spoločnosť Tesco Stores SR za dlhodobú stratégiu udržateľnosti, boj proti plytvaniu potravinami a podporu diverzity a inklúzie. Získala tiež cenu v kategórii výnimočný zamestnávateľ za autentickú realizáciu princípov rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí v praxi, rovnako jej patrí i cena verejnosti.

Zodpovedná malá/stredná firma

V kategórii zodpovedná malá/stredná firma ocenili spoločnosť Ares za úspešné začleňovanie ľudí so zdravotným znevýhodnením do pracovného života.

Zelená firma

Víťazom v kategórii zelená firma sa stala spoločnosť Sensoneo za vytvorenie inovácie vnášajúcej dáta, transparentnosť a zefektívnenie do odpadového hospodárstva.

Reklama

Dobrý partner komunity

V kategórii s názvom dobrý partner komunity zvíťazila spoločnosť Orange Slovensko za vyzdvihnutie závažnosti problému duševného zdravia a snahu o jeho systémové riešenie.

Spoločensky inovatívna firma

Ocenenie v kategórii spoločensky inovatívna firma získala spoločnosť Natur-Pack za hľadanie nových príležitostí na komunikáciu dôležitej témy environmentálneho vzdelávania.

Férový hráč na trhu

Víťazom v kategórii férový hráč na trhu sa stala spoločnosť Plzeňský Prazdroj za ukážkovú pomoc svojim odberateľom v gastrosektore počas pandémie ochorenia Covid-19.

Dobre spravovaná firma

Špeciálnu cenu Dobre spravovaná firma dostala Slovenská sporiteľňa za transparentnosť pri zverejňovaní údajov o správe spoločnosti.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?