4. januára 2021

Ako digitalizovať štát? Kedy nám pomôže umelá inteligencia? Šéf najúspešnejšej globálnej slovenskej firmy Eset Richard Marko a šéf najväčšej a najstaršej slovenskej banky Slovenskej sporiteľne Peter Krutil ponúkajú v 4. časti debatnej série Forbesu svoje pohľady a názory na to, ako môže štát využiť skúsenosti biznisov.

Diskusia je súčasťou projektu Moderná krajina, v ktorom sa pýtame kľúčových osobností, čo treba spraviť, aby bolo Slovensko v 21. storočí úspešné. Projekt sme spustili pri príležitosti 10. výročia vstupu značky Forbes na slovenský trh. Jeho cieľom je prezentovať názory a odporúčania hlasu slovenského biznisu a vytvoriť platformu, ktorá bude šíriť ich myšlienky ako inšpiráciu pre diskusiu o tom, ako posunúť Slovensko a urobiť z neho modernú krajinu a super miesto na život. 

V diskusii sa dozviete:

  • Čo je skutočná digitalizácia štátu?
  • Ako treba zmeniť myslenie ľudí, aby sa uskutočnila?
  • Aké skúsenosti majú s digitalizáciou šéfovia veľkých firiem?
  • Prečo Slovensku stačí poriadne sa rozhliadnuť a kopírovať iných?
  • Kedy nám pomôže umelá inteligencia?

V debate so šéfredaktorom Forbesu Jurajom Porubským diskutujú CEO Esetu Richard Marko a CEO Slovenskej sporiteľne Peter Krutil.

Predošlé tri časti diskusie Forbesu nájdete na našej webovej stránke i na YouTube kanáli.

O projekte Forbes: Moderná krajina

Poďme spraviť zo Slovenska „Modernú krajinu“ 21. storočia. Využime aktuálnu krízu i prostriedky, ktoré sa s ňou spájajú, a posuňme Slovensko o veľký krok ďalej. Taký je plán projektu „Moderná krajina“, v ktorom sa Forbes pýta osobností z obálok, ako na to!

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?