12. septembra 2021

Hneď začiatkom uplynulého týždňa preletela svetom smutná správa – vo veku 88 rokov zomrel velikán (nielen) francúzskeho filmu Jean-Paul Belmondo. Ďalej už týždeň pokračoval o niečo veselšími správami. Vyšiel ďalší diel podcastu Nevyhorení, JK Education sa vrátil do rúk spoluzakladateľa a naďalej prosperuje a Dávid Dobrík pripravuje v spolupráci s Discovery+ cestopisný seriál, v ktorom (okrem iného) predstaví svetu aj svoju rodnú krajinu – Slovensko. V stredu nás však zarmútila ešte jedna správa, a to sprísňovanie opatrení vo väčšine slovenských okresov. A teraz už prejdime k výberu najčítanejších článkov. Príjemné čítanie!

Syn narkobaróna spomína na detstvo

Miliardy dolárov zožrali krysy. Syn narkobaróna Escobara spomína na detstvo

Rozmaznávanie potomkov má rôzne podoby. Keď bol váš otec boháč astronomických rozmerov, nie je potrebné šetriť: „Prvú motorku som dostal, keď som mal štyri roky. V jedenástich som mal motoriek už 27.“ Tak spomína na časy hojnosti Juan Pablo Escobar Henao. Toto rodinné zlato sa však lesklo krvou.

Bývanie pri mori

Snívate o bývaní v Portugalsku? Apartmán pri pláži vás vyjde ako trojizbák v Ružinove

Reklama

Svetu dalo významných moreplavcov a v 15. a 16. storočí založilo prvú globálnu ríšu na svete. Počas tohto obdobia Vasco da Gama či Bartolomeu Dias našli námornú cestu do Indie a objavili pre Európanov Brazíliu. Jeho jediným pevninským susedom je Španielsko a podľa Svetového indexu mieru je treťou najbezpečnejšie krajinou planéty. Také je Portugalsko.

Inšpirácia od herca McConaugheyho

Matthew McConaughey: Životom treba ísť na zelenú. Musíte prevziať volant a nefňukať

Vyrástol v rodine, v ktorej sa otec dokázal s matkou pobiť tak, že tiekla krv. No svoj život sa nerozhodol prežiť ako obeť okolností. Práve naopak. Ak chceme skutočne žiť, nemali by sme sa ľutovať, ale prevziať kontrolu nad volantom a dupnúť na plyn, hovorí Matthew McConaughey vo svojej autobiografickej a motivačnej knihe Životom na zelenú.

Návšteva pápeža

Veľvyslanec Dravecký: Pápež príde na Slovensko, lebo nám chce povedať niečo dôležité

Je bývalým veľvyslancom pri Svätej stolici v Ríme. Počas svojej diplomatickej kariéry sa Jozef Dravecký okrem iného podieľal na prípravách plánovanej návštevy pápeža Benedikta XVI. na Slovensku. V rozhovore pre Forbes hovorí aj o tom, prečo sa podľa neho pápež František rozhodol prísť na Slovensko a prečo je o stretnutie s ním u nás prekvapivo malý záujem.

Komunikačná technika Semafor

Hovorte tak, aby vás ľudia skutočne počúvali. Táto technika vám v tom pomôže

Či už vediete bežný rozhovor, poradu, školíte, alebo niečo predávate, ľudia vás počúvajú oveľa menej, ako si myslíte a taktiež rýchlo strácajú pozornosť. Preto ak chcete, aby si ľudia naozaj vypočuli všetko, čo im hovoríte a aby si to aj zapamätali, môžete sa naučiť komunikačnú techniku Semafor a jej 5 praktických využití.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?