8. septembra 2021

Hviezda sociálnych sietí Dávid Dobrík prichádza s vlastnou televíznou šou. Dobrík uzavrel dohodu so spoločnosťou Discovery+, streamovacou službou, ktorú vlastní materská spoločnosť Discovery Channel, o natočení cestovateľského seriálu, v ktorom bude účinkovať on a niekoľko kolegov z jeho kanála na YouTube. Program Discovering David Dobrik bude debutovať ešte tento rok v 10-dielnej sérii.

„Je snom každého mať možnosť cestovať po svete s priateľmi. A teraz ju mám aj ja,“ hovorí Dobrík. „Neviem sa dočkať.“

Dobrík sa opäť pomaly dostáva do centra pozornosti po dočasnom pozastavení svojej veľmi obľúbenej — a veľmi lukratívnej — prítomnosti na YouTube a TikToku. Ticho nastalo po tom, keď bol jeho bývalý kolega Dom Zeglaitis obvinený zo sexuálneho útoku.

Obvinenia vyvolali dostatočný rozruch pre mnohých sponzorov Dobríka vrátane spoločností SeatGeek, EA a Hello Fresh, aby sa od neho dištancovali. V júni však začal znova publikovať na YouTube so svojou skupinou Vlog Squad a v auguste sa objavil v „špeciáli“ Discovery pre Shark Week.

Pre mladšieho diváka

Finančné podmienky jeho dohody s Discovery+ neboli zverejnené. Napriek tomu by prepojenie medzi Dobríkom a službou Discovery mohlo byť signálom pre ďalšie veľké značky, čo by mohlo oživiť jeho zisky.

Reklama

V roku 2018 bol Dávid Dobrík zaradený do rebríčka najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov Forbes 30 pod 30. A v roku 2020 sa umiestnil na deviatom mieste v americkom rebríčku najlepšie zarábajúcich youtuberov podľa magazínu Forbes – podľa odhadov zarobil 15,5 milióna dolárov.

Dobrík sa okrem iného angažoval v pritiahnutí mladých Američanov k voľbám. Získal tiež mnohé ocenenia pre veľké hviezdy sociálnych sietí.

Dobríkova šou je pravdepodobne ťah s jasným cieľom – pritiahnuť mladšie publikum, ktoré je skôr zvyknuté na zábavu vo forme videí na YouTube či TikToku než na celovečerné televízne relácie. Služba streamovania bola spustená v januári a do augusta získala 18 miliónov predplatiteľov.

Cesta na Slovensko

25-ročný Dobrík sa narodil na Slovensku. Pre svoj komplikovaný imigračný status je pre neho náročné cestovať mimo USA. Jednoduchšie by to mal zvládnuť teraz s novými pravidlami Bidenovej administratívy.

Jedna z epizód seriálu Dávida Dobríka bude o jeho návrate na Slovensko, ktoré opustil, keď mal 6 rokov. Tento návrat sa uskutočnil minulú sobotu (4. septembra) a Dobrík už zdieľal aj krátke video na svojom youtubovom kanáli. „Toto je jeden z najväčších momentov v mojom živote,“ napísal Dávid Dobrík pod spomínané video, v ktorom sa po rokoch stretáva so svojou starou mamou a ďalšou rodinou.

Článok vyšiel na webe amerického Forbesu, autorom je redaktor Abram Brown. S prispením Forbes Slovensko. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?