23. júla 2020

Aká je vaša predstava ideálneho leta? Ak zahŕňa čas strávený s priateľmi a rodinou na nejakom odľahlom mieste, kde budete nerušene oddychovať, máme pre vás dobrú správu. Pozreli sme sa na novopostavené luxusné vily v obľúbených európskych dovolenkových destináciách, ktoré ešte len otvárajú svoje brány. 

Prinajmenšom majú svoj debut výborne načasovaný. Predsa len, v postkoronavírusovej dobe, keď ľudia opäť začínajú cestovať za hranice bez väčších obmedzení, sa nové luxusné vily vždy zídu. Čo na ne poviete?

Ultima Corfu, Korfu

Na gréckom ostrove Korfu sa 1. júna otvorila nová vila Ultima Corfu z realitného portfólia spoločnosti Ultima Collection. Ide o prvý pobrežný prírastok spoločnosti, ktorý je koncipovaný tak, aby bol niekde na pomedzí 5-hviezdičkového hotela a privátnej vily.

Samozrejmosťou je úplné súkromie a luxusné služby vrátane vlastného šéfkuchára, šoféra, vrátnika a upratovacieho servisu. To všetko prichádza s panoramatickým výhľadom na pobrežie Grécka a Albánska.

Luxus so zľavou: Hotely v Tatrách či v Prahe
lákajú vďaka obmedzenému cestovaniu na akciové ceny

Reklama

Vila, ktorá sa rozprestiera na pôsobivých tisíc štvorcových metroch, zahŕňa sedem apartmánov, dvojposchodový nekonečný bazén, kino, wellness a obrovskú obývačku s terasou, ktoré iba umocňujú tento veľkolepý zážitok. Celkovo sa v nej môže ubytovať 14 hostí.

Keď si prenajmete vilu, dostanete aj kľúče od privátnej jachty Ultima Beach dlhej 24 metrov. Môžete si spestriť pobyt skúmaním pobrežia či romantickým sledovaním západov slnka na okružnej plavbe okolo ostrova.

Cenu za noc spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

Dvojposchodový nekonečný bazén je dominantou terasy. Foto: Ultima Corfu
Na prvý pohľad bazén akoby ústi priamo do mora. Foto: Ultima Corfu
Pohľad na terasu. Foto: Ultima Corfu
Na terase sa naraz usadí 10 hostí. Foto: Ultima Corfu

Verdura Resort, Sicília

Verdura Resort na Sicílii, ktorý spadá pod spoločnosť Rocco Forte Hotel, plánuje v septembri otvoriť osem nových viladomov. Každá vila je vsadená do svahu, ktorý sa ďalej pozvoľne zvažuje na súkromnú hotelovú pláž.

Vďaka tomu si zaručene užijete skvelý výhľad na sicílske pobrežie a Stredozemné more. Podobne ako ďalšie vily z portfólia spoločnosti Rocco Forte, aj tieto v sebe nesú jedinečný rukopis ich hlavnej dizajnérky Olgy Polizzi.

Dokonalý oddych v čase pandémie?
V luxusnej hotelovej izbe bez stien aj bez strechy

Napriek tomu, že každá z víl je postavená v unikátnom štýle, všetky pozostávajú z troch či štyroch spálni, plne vybavenej kuchyne a obývačky, ktorá poskytuje výhľad na oceán, súkromný bazén a bohato zakvitnutú záhradu. Ceny za noc rezort zatiaľ nezverejnil.

Na rozlohe 230 hektárov nájdete niekoľko reštaurácií, wellness či golfové ihrisko. Nachádza sa blízko historického mestečka Sciacca na juhozápadnom pobreží Sicílie.

Súkromný bazén v jednej z novopostavených víl na Sicílii. Foto: Verdura Resort
Pohľad do spálne apartmánu. Foto: Verdura Resort
Priestranná obývačka s výhľadom na oceán. Foto: Verdura Resort

Villa Femos, Korfu

Ďalšou novopostavenou vilou na gréckom ostrove Korfu je Villa Femos. Ponúka skvelé útočisko medzi olivovými a cyprusovými stromami, neďaleko pobrežného rezortu San Stefanos. Nachádza sa na mieste niekdajšej rybárskej dediny na severozápadnom pobreží ostrova.

Vďaka svojej vyvýšenej polohe ponúka vila krásne pohľady na Iónske more a pobrežie Albánska. Vila so štyrmi spálňami bola postavená v modernom štýle. Je zariadená dizajnovým nábytkom od Timothyho Oultona a dozdobená fotografiami Slima Aaronsa.

Všetci sú na Santorini.
Čo čakať okrem bielych domov a prečo je tam lepšia dovolenka v septembri

Vila má štyri spálne pre ôsmich ľudí a štyri kúpeľne. Počas horúcich letných dní sa môžete schladiť v nekonečnom bazéne či oddychovať na vonkajšej terase, ktorá má aj vlastný jedálenský kútik.

Cena za týždňový pobyt sa pohybuje medzi 7-tisíc až 11-tisíc eurami.

Pohľad na bazén s výhľadom na oceán. Foto: Villa Femos
Príjemné terasové prostredie aj v noci. Foto: Villa Femos

Nezabudnuteľný výhľad z kúpeľne. Foto: Villa Femos
Foto: Villa Femos

Foto: Villa Femos
Foto: Villa Femos

Les Moutons, Provensálsko

Ďalšia vila z portfólia Villa Collective, Les Moutons v Provensálsku, znovu otvorila svoje brány iba minulý rok.

Pôvodný farmársky domček v provensálskom štýle sa po renovácii stal luxusnou vilou s piatimi spálňami a ďalším obytným priestorom, ktorý zdobia prírodné materiály ako kameň a drevo, s celkovou rozlohou 350 štvorcových metrov.

V Dubaji otvoria luxusný projekt The Heart Of Europe.
Bude mať šesť výstredných ostrovov

Nezabúdajme na jedáleň pre 14 ľudí a súkromnú vínnu pivnicu. Vila je vsadená do rozľahlých záhrad plných olivových stromov a moderných sôch, ktoré sa rozprestierajú na takmer 4800 štvorcových metroch.

Reklama

Celkovo sa okolie vily delí na súkromnú záhradu, ktorá je orientovaná na západ, a na južnú záhradu, kde je umiestnený aj nekonečný bazén.

Vilu ľahko nájdete po ceste z Avignonu, nachádza sa v blízkosti provensálskych dedín Maussane-Les-Alpilles a Les Baux-de Provence.

Cena za týždňový pobyt sa pohybuje medzi 8-tisíc až 12-tisíc eurami.

Na názov vily Les Moutons (Ovce) odkazujú umelecké inštalácie v záhrade. Foto: Les Moutons
Luxusná vila vznikla prerobením farmárskeho domu klasického provensálskeho štýlu. Foto: Les Moutons
Foto: Les Moutons
Foto: Les Moutons

Foto: Les Moutons

Borgo Pignano, Toskánsko

Pozrime sa ešte na dve vily, ktorých debut sa ešte len plánuje na marec 2021. Villa La Fonte a Villa La Lavandaia, zasadené v romantickom Toskánsku, už potrebujú iba finálne úpravy, ktoré dokončuje ich materský hotel Borgo Pignano.

Villa La Lavandaia bude mať dve spálne, Villa La Fonte ich bude mať päť. Rovnako má každá z nich vlastné súkromné bazény a rozľahlé terasy. Nehovoriac o tom, že obe ponúkajú fantastické výhľady.

Chcete dovolenku ako celebrita?
Zabudnite na hotely, prenajmite si rovno celý ostrov

Keďže hotel je známy svojím pozitívnym postojom k trvalej udržateľnosti, každá z víl je postavená z kameňa, ktorý sa ťaží v okolí. Podobne aj neďaleká hotelová reštaurácia ponúka menu zostavené z lokálnych surovín vrátane domáceho olivového oleja, vína, medu či byliniek.

Pre tých, ktorí majú záujem, usporadúva hotel aj kurzy varenia či ochutnávky vína.

Hotel ešte cenu za ubytovanie v novopostavených vilách nezverejnil.

Hotel Borgo Pignano sa nazýva aj rajom ukrytým v Toskánsku. Foto: Borgo Pignano
Foto: Borgo Pignano  Foto: Borgo Pignano
Foto: Borgo Pignano

Prispievateľka Lauren Jade Hill píše pre Forbes o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?