7. júla 2020

Nový európsky hotel by sa mohol stať riešením mesiace trvajúcej karantény. Ubytovanie v Zero Real Estate totiž pozostáva so siedmich hotelových apartmánov, bez strechy a bez stien, a hotelovou službou na požiadanie. Tento dokonale „pandemický hotel“ je zmesou umenia a luxusného cestovného ruchu a nachádza sa na samote uprostred veľkolepých švajčiarskych hôr.

Vyberte sa na výlet po Slovensku.
Známi cestovatelia odporúčajú svoje obľúbené miesta

Hotel navrhli jeho traja zakladatelia – konceptuálni umelci Frank a Patrik Riklinovci (Atelier für Sonderaufgaben) a hotelový profesionál Daniel Charbonnier (Minds in Motion). Podľa nich je cieľom hotela „posunúť hranice sveta nehnuteľností a zameriavať sa pritom na prehodnotenie významu skutočného luxusu v hotelovom biznise.“

Neviete si to predstaviť? Takto môžete oddychovať uprostred švajčiarskych hôr. Foto: Patrik Riklin

Jedna noc v takomto „apartmáne“ vás vyjde na 295 švajčiarskych frankov (277 eur) a v cene je pritom aj obsluha na požiadanie. Ako obsluha tam pracujú členovia miestnej komunity. Po strmých kopcoch nosia podnosy s dobrým vínom a postele ustelú aj vo vetre či daždi.

Tipy, kam na turistiku na Slovensku:
známi cestovatelia radia, ako sa vyhnúť masám

Reklama

Horná časť ich uniforiem je klasická kravata a biela košeľa, v dolnej časti môžu mať oblečené čo chcú – džínsy a gumené čižmy, lodičky na vysokom opätku a sukne, podľa toho, čo najlepšie reprezentuje ich samotných a ich kultúru.

Žehlenie obliečok? Žiadny problém. Foto: Patrik Riklin

Ak nie je počasie vhodné na pobyt vonku, hosťom ponúknu ubytovanie v miestnych farmárskych usadlostiach, alpských chatách či miestnych hoteloch.

Všetky apartmány pod holým nebom majú úžasné výhľady – hostia si môžu vybrať, či si budú vychutnávať panorámy zelených polí, hôr, jazier a dediniek vo východnom Švajčiarsku, na jazere Constance, v Toggenburgu, či na miestach ako Heidiland, Thurgau, Appenzellerland, St.Gallen-Bodensee, Schaffhauserland a tiež v Lichtenštajnskom kniežatstve.

Umelci Frank a Patrik Riklinovci hovoria o tom, ako týchto sedem „izieb“ spája celý región „do jednej imaginárnej budovy, kde sa tapetou stáva krajina sama.“

 

Prajete si víno? Foto: Caroline Krajcir Thurgau Tourism Switzerland

Izby navrhli ešte pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu, no zakladatelia v tlačovej správe uznávajú, že toto nečakané načasovanie je pre nich dobré. „Tento rok sme viac ako inokedy mohli vidieť, že hostia vyhľadávajú ukryté lokality (…) v ničím nerušenom prostredí s puntičkárskou pozornosťou venovanou hygiene,“ hovorí Charbonnier.

„Okrem toho je po mesiacoch strávených doma mimoriadne veľký dopyt po čerstvom vzduchu, prírode a priestore. Môžete sa pripraviť na to, že týchto sedem hotelových apartmánov bude medzi najlepšie vetranými hotelovými izbami na svete.“

Autorka textu Alex Ledsom pre Forbes US píše o cestovaní, kultúre aj dobrom jedle v Európe

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?