6. júna 2020

Na šiestich ostrovoch, ktoré do Dubaja prinášajú „to najlepšie z Európy“, je postavený projekt pod názvom The Heart of Europe. Vzdialený je len niečo vyše troch kilometrov od pobrežia a ponúka množstvo „európskych“ kultúrnych, reštauračných a iných zážitkov v rezortoch, kaviarňach, baroch, butikoch či zábavných zariadeniach.

Developerom tejto 5-miliardovej (v dolároch) turistickej ostrovnej destinácie je rakúsko-emirátska skupina Kleindienst Group. Jej zakladateľom je niekdajší rakúsky policajt Josef Kleindienst, ktorý bol na prelome tisícročí zapletený do škandálu s vynášaním kompromitujúcich informácií o politikoch, napokon ho však oslobodili.

Pred finančnou krízou potom zbohatol  na investíciách do nehnuteľností, projekt v Dubaji rozbiehal už v tomto období. Prepuknutie pandémie nového koronavírusu možno zastavilo developerský biznis na súši, no na ostrovoch v rámci Heart of Europe sa pracovalo aj naďalej s cieľom otvoriť prvú fázu do konca roka.

Luxus, na ktorý netreba čakať.
Toto sú najprémiovejšie voľné nehnuteľnosti

Projekt ponúkne niekoľko unikátnych atrakcií, napríklad prvý hotel pod vodou s telocvičňou a kúpeľmi, prvý špecializovaný svadobný hotel, prvú umelú upršanú uličku, prvý priestor na bývanie na vode či pod hladinou mora a prvé vonkajšie zasnežené námestie.

Reklama

Prvá fáza otvorenia projektu spočíva zo švédskych plážových palácov, nemeckých víl hotela Portofino, a rezortu na „Azúrovom pobreží“.

Vily Plávajúci morský koník

Výhľad z vily Plávajúci morský koník pod hladinou mora. Foto: forbes.com

Ide o tri vily s obývacou časťou pod hladinou mora, jacuzzi so skleným dnom a súkromným umelo postaveným koralovým útesom plným podmorských živočíchov.

Luxusný hotel ponúka špeciálnu starostlivosť.
Na izbe čaká aj test na Covid-19

K ostrovu s názvom Honeymoon Island sú pripojené mólami. Vily Plávajúci morský koník boli navrhnuté pre investorov a majiteľov, pre ktorých by boli druhým domovom.

Budú mať podlahovú plochu okolo 372 štvorcových metrov a tri poschodia, na každom má byť najmodernejšia technológia a časti s vonkajšou klimatizáciou. Najväčšou atrakciou bude poschodie pod úrovňou vodnej hladiny s exkluzívnymi výhľadmi na koralové útesy.

Ostrov Nemecko

Ostrov Nemecko. Foto: forbes.com

Ide o 15 víl v prvom rade pri mori a 17 v lagúne s piatimi spálňami v štýle inšpirovanom architektonickým hnutím Bauhaus.

Ostrov Nemecko v tvare podkovy bude nasmerovaný do azúrovej lagúny s vlastným barom, bielymi piesočnatými plážami a ohnutými palmami.

Budú sa tam konať tradičné nemecké karnevaly, Vianočné trhy, festivaly, ako aj obdoba známeho Oktoberfestu. Medzinárodní šéfkuchári tam majú ponúkať pochúťky v nemeckom štýle vrátane nemeckých pív a vín.

Ostrov Švédsko

Vila vo vikinskom štýle na ostrove Švédsko. Foto: forbes.com
Pozostáva z 10 štvorposchodových palácov, domy pri mori so siedmimi spálňami. Každé prízemie má vlastnú telocvičňu, saunu a miestnosť so snehom. Na vrchu sa majú nachádzať party priestory s presklenou strechou.

Ostrov Švédsko inšpirovali švédske vikinské plavidlá. Ponúkať bude paláce zariadené spoločnosťou Bentley Homes s presklenou strechou a privátnou miestnosťou so snehom.

Tieto plážové paláce za 27 miliónov dolárov boli medzi prvými domami v projekte, ktoré sa vypredali. Reštaurácie budú variť švédsku kuchyňu s jedlami ako kyslý sleď, mäsové guľky, zemiakové placky Raggmunkar, krevetový toast Skagen, chýbať nemajú švédske stoly, šnaps či varené víno.

Ostrov pre novomanželov alebo Honeymoon Island

Ostrov pre novomanželov v tvare srdca. Foto: forbes.com

Ostrov v tvare srdca bol inšpirovaný Maldivami. Vily Plávajúci morský koník sa majú predávať za sumy až do 5 miliónov dolárov. Vedľa tohto ostrova sa nachádza Hotel Cisárovnej Alžbety. Ide o prvý špecializovaný sedemhviezdičkový svadobný hotel, na ktorom môžu dvojice osláviť svoj veľký deň a vychutnávať si pohľad na biele pieskové pláže a krištáľovo čistú vodu.

Benátky na vode

Benátky na vode. Foto: forbes.com
Pozostáva zo 411 chatiek, 180 chatiek pod vodou, lobby pod vodou, prepravy na gondole, je tam aj jachtársky klub. Pôjde o prvý dovolenkový rezort pod vodou s možnosťami na stravovanie a ubytovanie pod hladinou.

Reštaurácie, bary a obchody budú pod vodou s výhľadmi na koralové útesy a gondoly plaviace sa na hladine. O zábavu sa postarajú karnevalové akcie v maskách aj operné predstavenia.

V rezorte bude 12 reštaurácií a barov (tri z nich pod vodnou hladinou) a kúpele, tiež situované pod hladinou.

Ostrov Švajčiarsko

Ostrov Švajčiarsko. Foto: forbes.com

Vily na pobreží a v lagúne s veľkými spálňami, bazénmi, vyhliadkovými terasami a s prístupom na pláž a súkromnými bazénmi. Vilové chatky boli postavené s použitím dreva, kameňa a skla. Veľká modrá lagúna v strede ostrova bude pripomínať švajčiarske jazerá.

Hlavný ostrov Európa/Dovolenkový rezort Azúrové pobrežie

Tento rezort sa skladá zo štyroch butikových hotelov pomenovaných Monako, Nice, Cannes a St. Tropez. Hotely budú ponúkať apartmány a penthousy s veľkými balkónmi a panoramatickými výhľadmi na more.

Monako ponúkať francúzsku kuchyňu a luxusné súčasné vybavenie izieb, módne butiky a veľkú bielu piesočnatú pláž. Budú tu aj bazény a replika monackého súkromného prístavu.

Hotel Portofino

Hotel Portofino pripomína známe talianske mesto. Foto: forbes.com

Je tam celkovo 489 apartmánov, penthouse na streche, súkromný prístav a lobby s 514 akváriami, šiestimi talianskymi reštauráciami a barmi, ako aj spoločenská hala a kúpele len pre ženy. K tomu olympijský bazén a detský klub.

Reklama

Hotel navrhli tak, aby pripomínal talianske mestečko Portofino s jeho farebnými budovami. Ide o rodinný hotel s apartmánmi v talianskom štýle, s izbami pre deti, detským klubom, reštauráciami a kaviarňami s talianskou kuchyňou a organickým jedlom. Na fasáde bude visiaca záhrada s 31-tisíc kvetinami a rastlinami.

V rezorte sa nachádza päť bazénov aj miesto so snehom, kde si deti môžu postaviť snehuliaka. K zábave prispejú aj predstavenia synchronizovaného plávania. Ostrov bude mať vlastný súkromný prístav v zálive Paraggi, kam budú loďou prichádzať hostia.

Udržateľnosť

Rezort bude dohliadať aj nad vytvorením viac ako 100-tisíc koralových útesov a budú tam zasadené aj storočné olivovníky z Andalúzie. Ostrovy tiež ponúknu prvú klimaticky kontrolovanú dažďovú uličku a zasnežené námestie.

Projekt má zahŕňať aj udržateľné úpravy terénu bez pesticídov a fungicídov, na polievanie sa bude využívať recyklovaná voda. Ostrov bude úplne bez áut, využívať sa tam bude zelená energia a hostia budú na prepravu môcť využívať vodné plavidlá.

Autorom textu je Jim Dobson, ktorý pre Forbes US píše o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?