4. júna 2020

Hosťovský domček namiesto hosťovskej izby. Bazén či súkromné fitko? Vymoženosti, ktoré sa síce nedajú nájsť v bežných nehnuteľnostiach, no dnes už nie je ničím výnimočným, že obdobný luxus ponúkajú aj realitné kancelárie. Bez poradovníka či čakania. 

Nedávne čísla Štatistického úradu ukázali, že rast cien bytov a domov na Slovensku atakuje rekordy. V prvom kvartáli tohto roka totiž ceny medziročne vzrástli o 13,1 percenta, čo je najviac za poslednú sledovanú dekádu. Podľa údajov NBS má na Slovensko štvorcový meter hodnotu 1671 eur. V absolútnom vyjadrení je však priemerná cena bývania najvyššia v Bratislavskom kraji a dosahuje úroveň 2231 eur za štvorcový meter.

Koronavírus realitný trh uspal len na pár týždňov.
Prinesie oživenie výhodnejšie ceny a hypotéky?

Nasledujúce nehnuteľnosti, s výberom ktorých nám poradili realitné kancelárie Lexxus, Svoboda&Williams a Delta Property, však patria do spektra tých prémiovejších.

Rodinný dom s bazénom – Senec – Hviezdoslavov

Cena: 650-tisíc eur

Reklama

Daná nehnuteľnosť sa rozprestiera na rozlohe tritisíc štvorcových metrov. Jej súčasťou je práve aj spomínaný hosťovský domček, využívaný ako relax zone s jacuzzi, saunou a fitness spolu s externým bazénom. 

Foto: Lexxus

4-izbový byt s terasou – Nové Mesto – Koliba

Cena: 559-tisíc eur

Podľa realitnej kancelárie Lexxus ide o exkluzívny a veľmi vyhľadávaný projekt Parkville, nehnuteľnosť ponúka očarujúci výhľad na mesto. 

Foto: Lexxus

Ceny nehnuteľností kríza zatiaľ neovplyvnila.
Podľa centrálnej banky v prvom kvartáli naďalej rástli


4-izbový byt – Staré Mesto

Cena: 770-tisíc eur

Podobne, ako v predchádzajúcom prípade, ide o veľmi vyhľadávaný projekt Mestské vily Horský Park, pokojná lokalita, vysoký štandard, byt disponuje nádherným krbom. 

Foto: Lexxus

Pentouse — Petržalka

Cena: 834 300 eur

Štvorizbový penthouse s dvoma terasami sa nachádza v novom rezidenčnom projekte Einpark. Ponúka panoramatické výhľady na Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina či Sad Janka Kráľa a nachádza sa na najvyššom, 18. poschodí.

Foto: Svoboda&Williams

Rodinný dom – Malinovo

Cena: 548 888  eur

Malinovský dom obsahuje sedem izieb, bazén, saunu a vírivku. Podľa realitnej kancelárie Delta Property je však táto nehnuteľnosť špeciálna vďaka bazénu so slanou vodou či terasám pokrytými exotickým drevom Cumaru.


Vila so 7 izbami — Kráľová pri Senci

Cena: 1 199 888 eur

Tento luxusný rodinný dom je postavený v slepej ulici pri parku. Tok Čiernej vody, nad ktorým sa nachádza barokovo-secesný most, dotvára atmosféru. Dizajnová vila má 7 izieb, bazén a hosťovský dom, zimnú záhradu, vyhliadkovú terasu, garáž a pozemok o rozlohe 1818 štvorcových metrov.


9-izbový dizajnový dom — Staré mesto

Cena: 1,99 milióna eur

Nehnuteľnosť navrhol významný slovenský architekt obdobia funkcionalizmu Eugen Kramár, ktorý stojí aj za návrhmi Divadla P.O.Hviezdoslava či Hotelom FIS. Dom s veľkou záhradou a výhľadom na Bratislavský hrad je rozdelený na tri bytové jednotky a nachádza sa v tichej prominentnej vilovej štvrti.

Foto: Svoboda&Williams

Dopyt po nehnuteľnostiach padol,
ústupky kupujúcim však nerobte, radia analytici

Reklama

Rodinná vila — Devín

Cena: 1, 295 milióna eur

Vila so zimnou záhradou, vnútorným bazénom, jacuzzi či samostatným hosťovským domom zabezpečuje pokoj a súkromie vo vyhľadávanej lokalite chránenej oblasti Sihoť v bezprostrednej blízkosti Dunaja.

Foto: Svoboda&Williams

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?