5. augusta 2019

Počas tohtoročného leta stránka Lonely Planet zaradila Vysoké Tatry na prvé miesto destinácií, kam sa treba ísť pozrieť v tomto roku v Európe. My vám zase teraz ponúkame výber reštaurácií, kam sa pri ich návšteve (aj) v druhej polovici roka oplatí zájsť na jedlo.

Výber pre Forbes pripravila Slavomíra Raškovič, ktorá sa podieľala na vybudovaní jednej z najzaujímavejších reštaurácií na slovenskej gastroscéne. Je spolumajiteľka rodinného podniku Gašperov mlyn v tatranskej obci Batizovce a začiatkom roka svoj biznis rozšírili aj o nový koncept bistro Moment. Gašperov mlyn ocenili aj na tohtoročnom slovenskom Gurmán Award – stal sa tématickou reštauráciou roka a Slavomíra získala aj ocenenie someliér roka.

Čo vymysleli na dnes? Manželia z mlyna pod Tatrami ponúkajú gastrozážitky

Slavomíra Raškovič, spolumajiteľka rodinného podniku Gašperov mlyn. Foto: Peter Hedera

Nech sa páči, tu je jej 7 tipov, kam sa oplatí ísť najesť vo Vysokých Tatrách.

Lujza Restaurant. Nachádza sa v Poprade, síce mimo námestia, ale majú najlepšiu ponuku šalátov. Ja osobne šaláty v reštaurácii veľmi nejedávam, no tu zakaždým neodolám. Pripravujú tiež skvelú pizzu, cestoviny aj burgre.  A oplatí sa sledovať aj ich tabuľu s dennou ponukou jedál.

Central Restaurant „Starý Šmakovec“. Pub v Starom Smokovci, kde vám naservírujú chutné krídelká, rebierka či burgre. A samozrejme, veľmi dobre ošetrené pivo. Spomínam si, že organizovali napríklad aj vlastný Oktoberfest, čo bola vydarená akcia.

Olívia Restaurant. Štýlová reštaurácia v Novom Smokovci, ktorá je súčasťou penziónu. Slovo štýlová zdôrazním, lebo majú perfektný interiér, radosť si tam spraviť fotografiu na Instagram. Samozrejme, super je aj ich jedálny lístok, ktorý ponúka medzinárodnú kuchyňu.

Fajna Rybka. Malinká reštaurácia, vlastne skôr bistro, v Poprade. Ponúkajú ázijskú kuchyňu, vynikajúce suši, rezance, ale aj top polievky – odporúčam ich tom yum polievku.

Čítajte aj: 

U Furmana. Rýdzo slovenská kuchyňa – a perfektná. Ich halušky, pirohy či strapačky sú skvelé a žiadne polotovary, všetko je ručne robené. Táto rodinná reštaurácia funguje už desaťročia a nájdete ju v Tatranskej Kotline, hneď vedľa Belianskej jaskyne. Ak sa s našimi hosťami vyberieme na prehliadku jaskyne, často sa tam zájdeme najesť.

Hotel Lomnica a Grand Hotel Kempinski. Ak máte vo Vysokých Tatrách chuť obliecť sa do gala a dopriať si luxus, vyberte sa do týchto dvoch hotelov. Ponúkajú aj kvalitnú zážitkovú gastronómiu, ale ja dávam do pozornosti ich vínne karty, výber je ozaj skvelý. Je to stávka na istotu, niet im čo vytknúť.

Restart Burger. Podnik v popradskej mestskej časti Veľká, ktorý sa však medzičasom rozrástol o prevádzky v Liptovskom Mikuláši a Košiciach. Ako napovedá názov, robia burgre a robia ich super, ale ja odporúčam napríklad aj ich krídelká. Pôsobivé je aj prostredie situované do meštianskeho domu, dizajn interiéru je v štýle noir. Obsluha je usmiata a milá a ponúkne vám aj široký výber dobrých nápojov.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk