4. novembra 2021

Členovia rebríčka Forbes 30 pod 30 Juraj Gago a Andrej Krúpa spoluzakladajú online platformu Perry Hub, ktorá chce pomôcť zjednotiť a prepojiť startupový ekosystém na Slovensku.

Začínajúci podnikatelia, mentori, investori či nadšenci inovácií sa pomocou platformy môžu spoznávať, komunikovať, nájsť pracovné či investičné príležitosti, alebo sa vzdelávať na webinároch.

Perry Hub chce taktiež otvoriť podnikavým Slovákom dvere do zahraničia. Pomocou platformy získajú startupy možnosť prihlásiť sa na pobyt do Silicon Valley, kde zakladatelia Perry Hub vytvárajú inovačný dom pre startupy zo strednej a východnej Európy.

S myšlienkou vytvoriť platformu prišli zakladatelia  neziskového startupového akcelerátora Perry Talents Andrej Krúpa a Juraj Gago, ktorí sú od tohto roku členmi rebríčka Forbes 30 pod 30.

Pozrite si tohtoročný rebríček 30 talentovaných Slovákov pod 30 rokov.

Reklama

Perry Talents ponúka piaty rok startupom na Slovensku zadarmo program s cieľom pomôcť im presadiť sa na trhu. Vybrané startupy majú k dispozícii priestory zadarmo, profesionálnych mentorov, lektorov, projekt môžu odprezentovať aj pred potenciálnymi investormi.

Zjednotiť rozdrobené startupy

„Na základe doterajších skúseností sme sa rozhodli posunúť naše aktivity ďalej a vytvoriť platformu, ktorá by zastrešila celé startupové prostredie,“ hovorí o zámere Andrej Krúpa.  Startupová komunita na Slovensku je rozdrobená, chceli sme ju preto prepojiť a tým aj viac sfunkčniť.“

Zakladatelia Perry Talents a Perry Hub vychádzajú aj z vlastných startupových skúseností. So svojím startupom Simplicity, online platformou pre komunikáciu občanov s mestom, aktuálne pracujú na expanzii v USA.

„Veľmi dobre vieme, s čím sa startupy na Slovensku potýkajú, preto sme presvedčení, že aj nová platforma im môže výrazne pomôcť,“ dodáva Andrej Krúpa.

Platforma ponúka možnosť stretávať sa a rozvíjať v online priestore. Podnikatelia si takto môžu vymieňať skúsenosti a know-how. Priestor tu majú aj mentori či lektori na témy ako právo, stratégia, marketing, financie a iné.

Členovia si môžu cez platformu dohodovať stretnutie, uskutočňovať videohovory či zúčastňovať sa webinárov a iných podujatí.

Spojenie začiatočníkov s mentormi

Najväčší benefit platformy vidíme v spojení mentorov a začínajúcich startupistov s rovnakými problémami, aké sú aj tie naše, na jednom mieste,“ hovorí Oľga Mareková, zakladateľka startupu APA. „To nám umožňuje vyriešiť konkrétny problém v priebehu pár minút, namiesto niekoľkých týždňov.“

„V dnešnej dobe covidu a jej obmedzených možností je práve takáto platforma na dištančné zdieľanie informácií a skúsenosti skvelý nástroj, ktorý môže pomôcť celému startupovému ekosystému,“ hovorí Tomáš Brngál, zakladateľ startupu Virtual Medicine a Virtual Everything.

Matej Říha, predseda predstavenstva Venture to Future Fund, zasa konštatuje, že platforma umožňuje investorom získať rýchly prístup k skupine nových startupov a zjednodušuje vzájomnú komunikáciu.

Pomôcť startupom s expanziou

Ambíciou platformy je otvoriť a zjednodušiť startupom expanziu do zahraničia. „Začíname si tu postupne budovať sieť partnerov a investorov, ktorí sú zvedaví aj na startupy zo Slovenska,“ hovorí o aktivitách zakladateľov Simplicity v Silicon Valley Juraj Gago. „Aj preto vznikla myšlienka vytvoriť v USA inovačný hub pre startupy zo CEE regiónu a pomôcť im uspieť aj na zahraničnom trhu.“

Platforma funguje tak, že záujemcovia dostanú pozvanie na e-mail alebo sa sami zapíšu na zoznam na stránke Perrytalents.com. Po prijatí do platformy si každý môže vytvoriť profil o tom, čo hľadá, aké má zručnosti alebo čo poskytuje, či už ako startup, mentor, investor alebo nadšenec inovácií.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?