25. augusta 2021

Nedávno sme vám priniesli od ľudí z biznisu tipy, ako sa dokážu v práci sústrediť a byť efektívni. Teraz vám prinášame tipy na knihy, ktoré im najviac pomohli s efektivitou v práci. Tieto tituly vás naučia, ako si správne nastaviť priority a v práci stihnúť všetko, čo sme si predsavzali.

Juraj Gago, CEO Simplicity

Daniel Kahneman: Thinking Fast and Slow

Ideálna na pochopenie ako funguje naše myslenie. Kniha vyšla aj v slovenskom jazyku pod názvom Myslenie rýchle a pomalé.

Reklama

David R. Hawkins: Letting Go 

Podľa Gaga vás kniha priučí umeniu pochopiť opportunity cost (alebo tzv. cenu obetovanej príležitosti, pozn. ed.) – „nerobiť všetko a nebáť sa niečoho vzdať“.

Charles Duhigg: The Power of Habit

„Ideálne, keď chcete pochopiť, ako si vybrať tie správne zvyky a zaradiť ich do svojho života,“ uzatvára Gago.

Alexander Jančo, CEO Packeta na Slovensku (bývalá Zásielkovňa)

 

Cal Newport: Hlboká práca

„Určite by som odporučil knižku Hlboká práca/Deep work od Cala Newporta. Kniha ponúka viacero tipov a príbehov ako sa sústrediť na prácu,“ hovorí Alexander Jančo.

Andrea Bartoňová Ferancová, spoluzakladateľka fondu Espira Investments

Reed Hastings a Erin Meyer: Bez pravidiel

„Mám doma minimálne päť a možno aj desať knižiek o tom, ako si lepšie zorganizovať čas alebo ako začať deň, aby bol človek čo najproduktívnejší. Kniha, ktorá ma v poslednom čase veľmi zaujala je Bez pravidiel o kultúre Netflixu od Reeda Hastingsa a Erin Meyer. Síce to na prvý pohľad tak nevyzerá, ale s témou efektivity práce to veľmi súvisí. Ide o zaujímavú firemnú kultúru, ktorá ukazuje novú cestu, ako viesť firmu v rýchlo meniacom sa svete. Príbeh, v ktorom prevláda fungovanie bez pravidiel je plný inšpirácie a dôvodov na zamyslenie sa.“

Peter Both, spolumajiteľ spoločnosti Berlin Brands Group

15 Secrets Successful People Know About Time Management (The Productivity Habits of 7 Billionaires, 13 Olympic Athletes, 29 Straight-A Students, and 239 Entrepreneurs.)

Ako hovorí Peter Both, „napriek trochu bulvárnejšiemu názvu ide o dobrý súhrn tipov, ktorý mi pomohol zefektívniť využitie každej jednej minúty z tých 1440, ktorých každý máme v dni rovnako“.

Táto kniha vyšla aj v českom preklade pod názvom Moderní time management (Zdvojnásobte svoji produktivitu, aniž by ste se cítili přepracovaní.)

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Reklama

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?