30. júna 2021

Akvizíciou kuriérskej spoločnosti ReMax Courier Service rozšíri Zásielkovňa svoje služby aj o doručenie na adresu vlastnou službou. Pod novým menom Packeta chce do konca roka rozšíriť doručovaciu sieť na 1 500 výdajných miest, 795 boxov a 400 kuriérov.

Známa doručovacia služba na výdajné miesta Zásielkovňa, ktorá je členom skupiny Packeta Group, mení názov na Packeta. Dôvodom rebrandingu je zjednotenie názvu naprieč Európou.

„Zákazníci nás pri nákupoch z akýchkoľvek e-shopov po celom svete rýchlo a jednoznačne rozpoznajú. Zároveň nám jednotný brand umožní využívať synergický efekt marketingových spoluprác s inými krajinami,“ konštatuje Daniel Tinz, COO pre CEE & DACH skupiny Packeta Group.

Nové služby v portfóliu

Súčasne oznámila Packeta Group, že kupuje doručovateľskú firmu ReMax Courier Service. Od roka 2022 sa akvizícia skončí fúziou a obchodných partnerov preberie spoločnosť Packeta. Vďaka akvizícii v hodnote niekoľkých miliónov eur rozšíri Zásielkovňa svoju ponuku služieb aj o doručovanie kuriérom vo vlastnej réžii.

Stane sa tak významnejším hráčom na trhu doručovania zásielok. (Pred pandémiou, v roku 2019, mala Zásielkovňa na Slovensku tržby približne 9 miliónov eur, ReMax Courier Service takmer 7 miliónov.)

Reklama

„Akvizícia firmy ReMax Courier Service je súčasťou našej dlhodobej stratégie rozširovať portfólio o nové služby,“ konštatuje Simona Kijonková, zakladateľka Zásielkovne a CEO skupiny Packeta Group.

Zavedením vlastnej kuriérskej služby bude mať Packeta priamy vplyv na kvalitu, rýchlosť a cenu doručovania zásielky kuriérmi. Zákazníkom na Slovensku ich budú doručovať na adresu od 1. júla.

Alexander Jančo, výkonný riaditeľ Zásielkovne na Slovensku. FOTO: ZÁSIELKOVŇA

„Chceme priniesť čerstvý vietor do služby doručovania na adresu poskytovaním najkvalitnejších služieb a to tak, že zákazník pozná presný čas doručovania na adresu, má podrobné sledovanie zásielky v reálnom čase, možnosť platby kartou u každého kuriéra či bezproblémovú zmenu adresy doručenia na inú alebo na celú sieť výdajných a podacích miest, a to všetko v rámci mobilnej aplikácie,“ konštatuje Alexander Jančo, výkonný riaditeľ Zásielkovne na Slovensku.

Zásielkovňa, založená v roku 2010, je súčasťou 14 spoločností holdingu Packeta, ktorý pôsobí v ôsmich štátoch a doručuje do 33 krajín. Packeta má aktuálne viac ako 7 700 vlastných výdajných miest (na Slovensku vyše 1 300) a takmer 92 000 partnerských výdajných miest. K dnešnému dňu prepravila takmer 58 miliónov zásielok a spolupracuje s viac ako 30-tisíc e-shopmi.

Obrat skupiny predstavoval v roku 2020 takmer 100 miliónov eur, počet prepravených zásielok dosiahol 40,5 miliónov kusov.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?