7. augusta 2020

Ani v lete firmy nezaháľajú a reklamný priestor napĺňajú viac či menej vydarenými kampaňami. Kto tentoraz ohúril a kto sklamal odborníkov? Výber aktuálnych víťazov a porazených zostavili Vladimír Cintula, Chief Digital Strategist v agentúre RIESENIA, a Miriam Holá, Managing & Performance Director a agentúre SCR interactive. Článok vám prinášame v spolupráci s Asociáciou digitálnych marketingových agentúr.   

Výber Vladimíra Cintulu

Nekonečné dáta a staršia generácia z pohľadu Telekomu

Kampaň od Telekomu je príjemné rozptýlenie, s ktorým sa môžu viacerí z nás stotožniť. Reálne zobrazuje, že nielen mladí, ale aj tí (oveľa) starší, môžu podľahnúť novým technológiám. Situácia, keď korona uzavrela celú spoločnosť, presvedčila najmä staršiu generáciu, že fungovať online sa naozaj dá a že sa toho skutočne nemusia obávať. No naopak, ak podľahnú čaru internetu, stanú sa z nich ich „detské kópie“, na ktoré vždy hundrú.

Telekom, Ikea aj Maroš Kramár. Čo si odborníci myslia
o nedávnych marketingových kampaniach?

Kofola a jej voňavé pohľadnice

Po efektívnom a okamžitom použití rúšok v reklame sa Kofola v rámci kampane #zlasky zameriava na gastronómiu a na vylepšenie služieb po krízovej korone. Rozhodla sa pomôcť „staronovou“ cestou, a to pomocou voňavých pohľadníc. Tie si návštevníci gastro prevádzok môžu vytvoriť digitálnym spôsobom a následne ich poslať svojim blízkym buď vo forme online, alebo fyzicky. Kofola opäť potvrdila svoje miesto medzi najsilnejšími lokálnymi značkami a nesklamala.

Reklama

Je libo pantofle? Český Lidl ponúka vlastný merch, ktorý slávi úspech

Fail:

Rytmusova propagácia firmy Worldagency.sk

Aj Rytmus sa vie zjavne niekedy popáliť. Spravil tak naposledy pri propagácií firmy worldagency.sk pôsobiacej v oblasti finančného poradenstva. To by samo o sebe nebolo nič zlé, ale táto spolupráca nebola najšťastnejšia voľba. Za podporu bol Rytmus pranierovaný nielen na sociálnych médiách, ale dokonca priamo v dennej tlači. A plným právom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

V skole ta nenaucia zarabat, to sa musis naucit sam… Ale su tu aj chalani z @worldagency_official , ktorí ťa to naučia 🤑

Príspevok, ktorý zdieľa @ rytmusking,

Ako byť influencer? Odborníci radia, ako uspieť
a čo by ste mali vedieť o tomto type marketingu

Výber Miriam Holej

Bird Brain Energy – Brain Farts

Sme zvyknutí, že reklamy na energetické nápoje sa nesú v rovnakom duchu. Nápoj nám dodá energiu v rôznej podobe. Jednotlivé značky energeťákov si prisvojili istý druh energie, či už silu, odvahu, výdrž. Energetický nápoj Bird Brain to však zobral z opačného konca, a to doslova. Vtipná kreslená reklama ukazuje, že každý je občas „tupučký“ a vtedy jeho mozog prdí.

 

Módna blogerka Janatini: Instagram má byť o pekných záberoch,
kvalita stojí veľa času a peňazí

Halo Top – Stop shoulding yourself

Kombinácia zdravšieho životného štýlu a prirodzenosti v jednom. Ukázať v jednej reklame nízkotučnú zmrzlinu, sebavedomú bacuľku a chytľavú melódiu je kombinácia, ktorá sa mi páči. Prosím si viac takýchto reklám. Mimochodom, tie zmrzliny sú fakt dobré.

Fail:

Durex – Let’s Not Go Back to Normal

Priživovať sa na strachu a momentálnej situácii je skutočne lacná stratégia. Všetci už toho máme plné zuby a chceme skôr cítiť a vnímať optimizmus a nové radosti. Osobne som prekvapená, že taká veľká značka išla touto cestou.

Reklama

Asociácia digitálnych marketingových agentúr Adma  je združenie profesionálnych agentúr, ktoré pôsobia v oblasti digitálneho marketingu. Jej úlohou je najmä rozvoj digitálneho marketingu na Slovensku.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

 
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?