6. júna 2021

Čo ľudí tento týždeň zaujalo? V najčítanejších článkoch uplynulých dní sa dozviete, ako sa správať v reštaurácii, ako nadviazať rozhovor s neznámym človekom, alebo v ktorej lokalite sa dá kúpiť cenovo dostupný dom pri mori. Ak vás zaujíma trh s nehnuteľnosťami, môžete si dodatočne pozrieť záznam z podujatia Forbes Reality Check alebo si aspoň prečítať o tom, do akých realít sa oplatí investovať.

Stolovanie a etiketa

Odborníčka na etiketu: 11 vecí, ktoré by ste mali ovládať pri návšteve reštaurácií

Nech už si dobré jedlo a pitie vychutnávate s kýmkoľvek, mali by ste vedieť, ako sa v reštaurácii treba správať. Stolovanie a etiketa sú dôležité a sú prejavom dobrej výchovy. Čo všetko by ste o etikete mali vedieť, aby ste sa nedostali do zahanbujúcej situácie?

Trh s nehnuteľnosťami

Ceny bytov budú rásť. V atraktivite realít konkuruje Bratislave jediná lokalita

Ako sa zmenil trh s nehnuteľnosťami a do čoho sa oplatí investovať? Odpovede na tieto otázky sme hľadali s hosťami podujatia Forbes Reality Check – Jánom Krnáčom, výkonným riaditeľom Cresco Real Estate, Michalom Orlovským, riaditeľom Erste Private Banking a Martinom Čapom, riaditeľom Riešime bývanie.

Reklama

Vlastné miesto na slnku. Kde kúpite dom pri mori za cenu lacnejšieho bytu na Slovensku?

Ráno vás zobudí krik čajok, pred poradou sa prebehnete po pláži, medzi poradami si dáte pár temp vo vlnách a za súmraku sa budete kochať večerným zore na morskej hladine. A nonstop si užívať teplé slnečné lúče.

Motivácia

Hypersenzitivita ako silná stránka. Prečo sú vysoko citliví ľudia skvelými lídrami?

Hypersenzitívni ľudia prežívajú všetko intenzívnejšie a v očiach mnohých je to skôr negatívna vlastnosť. Takíto ľudia sú však skvelí lídri. Môže byť hypersenztivita v skutočnosti silnou stránkou?

Ako začať konverzáciu s cudzím človekom? Vyskúšajte týchto 5 viet

Nie je žiadnym tajomstvom, že na to, aby ste rozvíjali svoju kariéru, potrebujete nadväzovať kontakty a udržiavať profesionálne vzťahy. No iniciovať rozhovor s človekom, ktorého sotva poznáte, môže byť naozaj náročné. Čo keby ste našli spôsob, ako podnietiť rozhovory s novými ľuďmi bez úzkosti, ktorá tento proces zväčša sprevádza?

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?