27. augusta 2019

Príjmy speváčok sa skladali predovšetkým z ich celosvetových turné a albumov, dôkazom je jednotka rebríčka Taylor Swift. Niektorým sa však podarilo zarobiť aj vďaka vlastnej značke kozmetiky. 

Pred desiatimi rokmi bola Taylor Swift známa ako vychádzajúca country hviezdička, ktorú na MTV Video Music Awards prerušil Kanye West. Za dekádu sa toho veľa zmenilo: rovno po vydaní svojho siedmeho štúdiového albumu je Swift umelkyňou, ktorá získala na tohtoročných VMA najviac nominácií a je tiež najlepšie zarábajúcou ženou v hudobnom biznise. 

Swift je jednotkou aj iného rebríčka

Swift je najlepšie zarábajúcim človekom v zábavnom priemysle celkovo a za posledných 12 mesiacov zarobila pred zdanením 185 miliónov dolárov. Veľkú časť vďaka turné Reputation Stadium Tour, ktoré v USA zinkasovalo rekordných 266 miliónov USD. Nahrávacia spoločnosť Republic Records jej okrem toho vyplatila deväťcifernú sumu a jej nový album Lover, ktorý vyšiel minulý týždeň, jej vynesie ďalšie peniaze. 

Najlepšie zarábajúce herečky 2019:
Rebríčku opäť kraľuje Scarlett Johansson s 56 miliónmi

„Taylor a jej tím rozumejú, že je dôležité vytvoriť správny dojem,“ povedala Kim Kaupe, členka amerického rebríčka Forbes 30 pod 30 a spoluzakladateľka spoločnosti Superfan Company, ktorá so Swift spolupracovala na tvorbe špeciálnej edície jej albumov. 

Reklama

Swift sa podarilo viac ako zdvojnásobiť ročný príjem druhej najlepšie platenej hudobníčky Beyoncé, ktorá zinkasovala 81 miliónov dolárov. Išlo predovšetkým o príjmy z jej turné On The Run II, ktoré absolvovala so svojím manželom Jay-Zim. Ďalšie zárobky jej priniesol live album Homecoming a rovnomenný špeciálny dokument na Netflixe. 

Nováčik Ariana Grande

Prvú trojku uzatvára Rihanna so svojimi 62 miliónmi dolárov. Časť z tohto balíka tvoria zárobky z jej kolekcie Fenty Beauty, na ktorej spolupracovala spolu s módnym gigantom LVMH. 

Rebríček: Toto sú najlepšie platení herci 2019.
Kto má najlukratívnejšie zmluvy v Hollywoode?

Ďalším významným menom je nováčik v rebríčku, Ariana Grande, ktorá sa umiestnila na šiestom mieste so 48 miliónmi vďaka dvom albumom, ktoré vydala len šesť mesiacov po sebe. V rebríčku sú však aj stálice ako Katy Perry, ktorá zarobila 57,5 milióna dolárov. 

Rebríček amerického Forbesu zahŕňa zárobky najlepšie zarábajúcich speváčok za obdobie od júna 2018 do júna 2019 ešte pred zdanením. Dáta sú zozbierané od spoločností Nielsen Music a Pollstar a takisto sa tvorcovia rebríčka poradili aj s ľuďmi pôsobiacimi v zábavnom priemysle. 

Autorom textu je Zack O’Malley Greenburg.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk