26. augusta 2019

Herečky zarábajú viac, ich príjmy stúpli za uplynulý rok o desiatky percent. Avšak na zárobky svojich mužských kolegov sa stále nechytajú. 

Aká je najväčšia superschopnosť Black Widow? Jej vyjednávacie schopnosti. Už druhý rok za sebou je na čele rebríčka Forbes – najlepšie zarábajúcich herečiek herečka Scarlett Johansson, ktorej zárobky sa vyšplhali na 56 miliónov dolárov. Tento balík už zahŕňa aj osemciferný šek od Marvelu, ktorý dostala za pripravovaný film Black Widow, a aj 35-miliónovú spätnú platbu za 2,8 miliardových Avengers: Endgame. 

Rebríček: Toto sú najlepšie platení herci 2019.
Kto má najlukratívnejšie zmluvy v Hollywoode?

Johansson je v rebríčku spolu s nováčikmi Elisabeth Moss a Margot Robbie. Späť sa zasa vrátili Sofia Vergara a Reese Witherspoon. Dokopy sa desiatke herečiek podarilo zarobiť pred zdanením 314,6 milióna dolárov v rozmedzí od 1. júna 2018 do 1. júna 2019. Toto číslo predstavuje oproti minulému roku nárast o 69 %, ale stále sa nedoťahuje na top desiatku hercov, ktorí zarobili 588,3 milióna USD. 

Celý rebríček nájdete nižšie, čísla sú spracované na základe dát zo spoločností Nielsen, ComScore, Box Office Mojo a IMBD a na základe rozhovorov s ľuďmi zo zábavného priemyslu. Všetky sumy sú uvádzané pred zdanením a pred vyplatením agentov, manažérov a právnikov. 

Reklama

Toto sú najlepšie zarábajúce herečky:

Autorkou textu je Madeline Berg

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk