10. decembra 2021

Slovenskí barmani patria do absolútnej svetovej špičky. Vyplýva to z najnovšieho vydania prestížneho rebríčka 50 najlepších barov sveta, v ktorom zabodovali aj traja rodáci zo Slovenska. Rusty Červeň, Martin Hudák a Erik Lorincz riadia špičkové bary v troch svetových metropolách. 

Už od roku 2009 zostavuje britská mediálna spoločnosť William Reed Business Media rešpektovaný rebríček 50 najlepších barov sveta. Podobne ako pri hodnotení najlepších filmov či iných, umiestnenie v rebríčku závisí od počtu hlasov, ktoré bary získajú od expertov. Samotné podniky sa do rebríčka nemôžu prihlasovať. 

Decembrové vydanie rebríčka opäť mapuje to najlepšie, čo za rok 2021 ponúkli bary a barmani naprieč piatimi kontinentmi. Aj keď v čase pandémie sa museli mnohé popasovať s obmedzeniami.

Medzi elitu na barovej mape sveta sa tento rok prebojovali traja Slováci – Rusty Červeň, Martin Hudák a Erik Lorincz.

31. Erik Lorincz, Kwānt, Londýn

 

Reklama
Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kwānt London (@kwantlondon)

Na 31. priečke rebríčka je londýnsky bar Kwānt, ktorý založil a vedie Erik Lorincz. Lorinz je stálica svetovej barovej scény. Pripravoval koktejly pre Jamesa Bonda vo filme Skyfall, na recepcii pre britskú kráľovskú rodinu a v rebríčku už dosiahol aj absolutórium – v roku 2017 obsadil American Bar v londýnskom hoteli Savoy pod jeho vedením prvé miesto. 

Neskôr sa Lorincz osamostatnil a otvoril v Londýne vlastný podnik, ktorý sa rýchlo prebojoval medzi svetovú špičku. Názov Kwānt napodobňuje anglický výraz „quaint“, ktorý znamená „kuriózny, svojrázny“. Lorincz sa pri dizajnovaní baru inšpiroval britským koloniálnym štýlom a prvkami severoafrickej kultúry.

„Je úžasné byť na tomto zozname, naša cesta za posledných 12 mesiacov bola veľmi hrboľatá,“ poďakoval všetkým fanúšikom na Instagrame Erik Lorincz.

22.  Martin Hudák, Maybe Sammy, Sydney

Bar Maybe Sammy vybudoval v austrálskom Sydney Martin Hudák – po odchode z tímu Erika Lorincza v American Bare. Vlastný podnik na mape sveta si Martin Hudák určite zaslúžil. Je držiteľom titulu majster sveta v miešaní kávových koktejlov a tiež ocenenia najlepší medzinárodný barman.

Bar Maybe Sammy vyhlásili po jeho vzniku za najlepší novootvorený bar sveta. Martin Hudák je aj členom minuloročného rebríčka Forbes 30 pod 30, v ktorom každoročne vyhodnocujeme tridsiatku úspešných Slovákov pod 30 rokov. 

„Sme ohromení vašou, láskavosťou a blahoželaniami po tom, čo nás už tretí rok po sebe ocenili. Veľká vďaka patrí nášmu pracovitému tímu a vám, milí hostia, za vašu neustálu podporu! Uvidíme sa v bare,“ poďakoval fanúšikom spolu s tímom cez sociálne siete. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa / & (@martin_hudak)

15. Rusty Červeň, Manhattan, Singapur

Najvyššie sa tento rok prepracoval Rusty Červeň, ktorý vedie bar singapurského hotela Regent. Manhattan patrí medzi absolútnu svetovú špičku už niekoľko rokov. V roku 2018 sa umiestnil na tretej priečke rebríčka The World’s 50 Best Bars, o rok nato bol dvojkou na zozname najlepších barov v Ázii. 

Rusty Červeň zbieral cenné skúsenosti okrem iného aj v aktuálnej jednotke svetového rebríčka – londýnskom Connaught Bare. Singapurský Manhattan vedie spolu s manželkou Zuzanou Červeň, ktorá v podniku pôsobí ako manažérka komunikácie so zákazníkmi.

„Som hrdý na to, čo dosiahla naša singapurská barová scéna, malý mestský štát, ktorý si tento rok dokázal udržať 6 z 50 pozícií v rebríčku,“ reagoval na ocenenie Červeň na Instagrame.

 

Reklama
Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rusty Cerven (@rustycerven)

Našli ste chybu? Napíšte na 

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?