6. novembra 2020

Poznáme päťdesiatku najlepších barov na svete. Veľký úspech v tohtoročnom rebríčku zaznamenal aj jeden z top svetových barmanov, Slovák Erik Lorincz. Jeho londýnsky bar Kwānt je šiestym najlepším podnikom na svete. Druhým úspešným Slovákom na tomto zozname je barman Martin Hudák, ktorého bar Maybe Sammy v Sydney obsadil 11. miesto.

Už minuloročné umiestnenie (47. miesto) v The World’s 50 Best Bars, bolo pre bar Erika Lorincza, tvár z titulky augustového Forbesu v roku 2018, výnimočným úspechom, no tentoraz to známy barman dotiahol ešte ďalej. Jeho londýnsky podnik Kwānt sa môže pýšiť titulom šiesteho najlepšieho podniku sveta. Okrem toho si bar tento rok prebral aj cenu The London Essence Company za najlepší novootvorený podnik.

Jedenásť najlepších slovenských vín, ktoré (takmer) otriasli svetom. Poznáte ich?

Kwānt sa nachádza na vychytenej Heddon Street v Londýne a Lorincz ho otvoril len minulý rok v máji. Má vystihovať britskú eleganciu 19. storočia a je inšpirovaný podnebím severnej Afriky podobne ako reštaurácia Momo, ktorá sa nachádza v rovnakej budove (a má toho istého majiteľa, Lorinczovho spoločníka a úspešného gastropodnikateľa Mourada Mazouza).

„Netreba dodávať, že sme otvorili len minulý rok a vyšplhali sa vyššie, ako sme si kedy dokázali predstaviť,“ napísal Lorincz na svojom Instagrame, kde pri tejto príležitosti poďakoval všetkým, ktorí v nich verili.

Reklama

Lorincz bol v minulosti iba desiatym hlavným barmanom presláveného American baru v jeho vyše 125-ročnej histórii. Počas pôsobenia na jeho čela sa v roku 2017 stal American bar najlepším barom na svete a odišiel odtiaľ kvôli založeniu vlastného podniku.

Tesne pod hranicou prvej desiatky sa umiestnil bar ďalšieho Slováka. Martin Hudák, člen nášho tohtoročného rebríčka 30 pod 30, vybudoval v austrálskom Sydney bar Maybe Sammy, ktorý vlani tiež zaradili medzi 50 najlepších barov sveta a zároveň ho vyhlásili za najlepší novootvorený bar na svete. Tento rok sa mu ušlo aj ocenenie najlepší bar v Australázii či cenu Michter’s Art of Hospitality Awards.

Top bary sveta

Medzi tými, ktorí sa tento rok môžu tešiť z dobrého umiestnenia, je okrem baru Kwānt aj ďalší londýnsky bar Connaught, ktorý bol po desiatich rokoch v zozname prvý raz vyhlásený za najlepší bar sveta (a najlepší bar v Európe).

Šéfkuchár roka varí v Ufe nad Dunajom. Školu života som absolvoval na výletnej lodi, vraví

Okrem dvoch spomínaných sa do zoznam dostali aj päť ďalších londýnskych podnikov: Tayēr + Elementary (č. 5), American Bar at The Savoy (č. 20), Lyaness (č. 29), Swift (č. 33), Three Sheets (č. 34) a Artesian (č. 41).

Jednou z výrazných zmien v tohtoročnom zozname najlepších barov sveta je počet tých ázijských, ktorých je až 15. Teda oveľa viac ako v minulých rokoch. Singapur si odniesol štyri ocenenia, Čína a Japonsko po tri, Taiwan má dve a po jednom ocenení si odniesli bary v Thajsku, Malajzii a Južnej Kórei.

Top 10 barov sveta:

10. The SG Club

Tokio, Japonsko

 

期間限定プレミアムイベント! 【The SG Shochu カクテルペアリング】 . どこへもいけない今だからこそ、世界中を旅している気分を味わえるカクテルペアリング&テイスティングコースを、6月2日よりSipにてご案内します。 NYの名店SakaMaiで腕を磨いたシェフ・古河厚志が各国の美食をSGスタイルにアレンジ。そして後閑信吾がThe SG Shochuで7コースのカクテルペアリングを組み立てます。 今しかできない体験をお楽しみください!本日からウェブにてご予約受付開始です! . 日時 ・6/2(火)〜14(日) ・1日2回(18時 / 20時半スタート)の完全予約制 内容 7 course カクテルペアリング ¥13,000(税・サ別) 場所 Sip @The SG Club 予約 https://yoyaku.toreta.in/thesgclub/ ※通常よりスペースを空けており、お席に限りがあります。お早めにお申し込みください。 . . ●他の2フロアも6月1日より内容拡大! “Spice Geek”としてカレー中心で営業していた1Fは「Guzzle」が復活。カクテルメニューを充実させて16時-24時で営業します。 2F「The SG Shochu Bar」も時

9. Jigger & Pony

Singapur

Reklama

8. Coa

Hongkong, Čína

 

View this post on Instagram

 

Let’s keep the party going ! 📸 @thatmrlam . . #saturdayvibes

A post shared by COA (@coahongkong) on

7. Florería Atlántico

Buenos Aires, Argentína

6. Kwānt

Londýn, Spojené kráľovstvo

5. Tayēr + Elementary

Londýn, Spojené kráľovstvo

4. Atlas

Singapur

3. The Clumsies

Atény, Grécko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

The perfect meeting point awaits! #theclumsies #theclumsies #theclumsiesfamily #athensbars #worlds50bestbars #cocktail #finedrinking #athens #greece

Príspevok, ktorý zdieľa The Clumsies (@the_clumsies),

2. Dante

New York City, USA

1. The Connaught Bar

Londýn, Spojené kráľovstvo

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?