5. septembra 2021

Dobré správy pre oligarchu Jaroslava Haščáka, Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila súťaž na dôležitú križovatku nultého obchvatu Bratislavy, nový investičný jednorožec má slovenský podpis. To všetko priniesol uplynulý týždeň a nižšie nájdete výber najčítanejších článkov na webe Forbes.sk. Príjemné čítanie!

Uspeli za hranicami

Slovenka vyučuje nemčinu v USA. Ako funguje stredná škola v New Yorku?

Vďaka nemčine založila na Slovensku veľkoobchodnú firmu v spolupráci s Nemeckom. Jej prvé závesy vtedy putovali do prezidentského paláca a zdobia okná ambasád. Dnes pedagogička Eva Malíková vyučuje nemčinu na strednej škole v New Yorku a verí, že aj jej osobný príbeh motivuje žiakov študovať cudzí jazyk a byť pripravení súťažiť v dnešnom svete.

Pedagogička Eva Malíková vyučuje nemčinu na strednej škole v New Yorku. Foto: archív Evy Malíkovej

Reklama

Uzavrel zmluvu storočia

Majster dlhu: Ako Michael Dell priviedol potácajúce sa impérium k 40-miliardovému zisku?

Po rokoch bojov so skeptikmi zo Silicon Valley a protivníkmi z Wall Street uzavrel Michael Dell zmluvu storočia. Napožičiaval si a prebil si cestu k majetku 50 miliárd dolárov. Z generácie miliardárov z prelomu tisícročia zostáva v biznise ako posledný – a pozerá sa do budúcnosti.

Pestúnky pre kráľov

Prestížna škola Norland College už 130 rokov školí najlepšie opatrovateľky sveta

Opatrovateľka vo svetlobéžovej uniforme s klobúčikom, podobná Mary Poppins, ktorá špičkovo zvláda nielen starostlivosť o deti tých najnáročnejších klientov, ale tiež umenie sebaobrany – je trénovaná na boj zblízka.

Podcast Nevyhorení so psychológom Jurajom Holdošom

Výskumník o posadnutosti mobilmi: Vyrastá generácia, ktorá má problém hlboko sa sústrediť

Odkiaľ prichádza tá nutkavá potreba siahať po telefóne a ako to ovplyvňuje naše duševné zdravie? Prečo neustále pribúda osamelých ľudí napriek technológiám, ktoré nám umožňujú zostať v spojení viac než kedykoľvek predtým?.

posadnutosť mobilom-internet-mobily-vplyv mobilov na náš život
Výskumník Juraj Holdoš hovorí o vplyve mobilov na náš mozog a duševné zdravie. Foto: Unsplash

Nebezpečný zlozvyk

Chcete si upratať v byte aj v živote? Toto je 6 tipov, ako začať s minimalizmom

Minimalistický život neznamená zmestiť celý váš majetok do jedného batoha. „Jeho tajomstvo spočíva v tom, ako žiť šťastne s tými, ktorých milujete, vlastniť to, čo máme radi, mať život naplnený časom a činnosťami, ktoré nám robia radosť. Dôležité je žiť podľa seba a nenechať sa rozptyľovať či zahlcovať zbytočnosťami,“ vysvetľuje minimalistka Mirka Čechová. Čitateľom Forbes poskytla 6 tipov, ako začať s minimalizmom.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?