1. decembra 2021

Spoločnosť MTS spol. s r. o., zameraná na automatizáciu výrobných liniek, dostane štátny investičný stimul vo výške 269 336 eur. Firma zriadením ďalšieho vývojárskeho tímu v Banskej Bystrici zvýši svoje vývojárske kapacity a zamestná ďalších desať ľudí. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci z dielne Ministerstva hospodárstva SR, ktorý v stredu 1. decembra schválila vláda.

MTS požiadala o investičný stimul vlani v lete a podľa predloženého zámeru by mala vynaložiť minimálne 200-tisíc eur ako oprávnené investičné náklady na dlhodobý hmotný majetok. Súčasne spoločnosť plánuje do roku 2023 vynaložiť oprávnené mzdové náklady minimálne v hodnote 771 736 eur. Oprávnené investičné a mzdové náklady tak spolu dosiahnu minimálne hodnotu 971 736 eur.

Rozšírenie technologického centra

Výstupom nového technologického centra v Banskej Bystrici budú dizajnové, konštrukčné, elektrické a pneumatické návrhy na výrobu jednoúčelových strojov a zariadení a iných automatizovaných a robotizovaných výrobných liniek používaných v priemyselnej výrobe.

Spoločnosť MTS spol. s r. o. patrí do jednej skupiny spolu s MTS Support. Majoritným vlastníkom firmy je spoločnosť MTS Holding, ďalšími spoločníkmi sú podnikatelia Juraj Habovštiak, ktorý bol v roku 2019 ocenený ako EY podnikateľ roka, a Emil Pánči.

Spoločnosť MTS získala dvakrát po sebe aj ocenenie Diamanty slovenského biznisu, ktorý vyhodnocuje zdravo rastúce slovenské firmy. V roku 2020 obsadila druhé miesto v kategórii stredné Slovensko a v roku 2019 sa umiestnila na tretej priečke.

Reklama

Okrem novej prevádzky v meste pod Urpínom zamestnáva MTS približne 400 ľudí v závodoch v obci Krivá na Orave a v Liptovskom Mikuláši, ako aj v pobočkách v Košiciach a Bratislave.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?