26. decembra 2019

Bar, ktorý musíte nájsť. Bar, ktorý je vždy iný. Alebo kráľ medzi barmi. Miroslav Telehanič, ktorý bol na Slovak Bar Show nominovaný na osobnosť roka, napísal pre Forbes svoj výber najzaujímavejších bratislavských barov, v ktorých si môžete užiť aj fajn Silvester. 

Miroslav Telehanič je zakladateľ značky mMMm – Vlčie sirupy. Na Slovensku zvíťazil v troch veľkých barmanských súťažiach World Class, Absolut Invite a Beefeater MIXLND. Vo svetových finále v nich potom obsadil 5. priečku, umiestnil sa v top 8 a v najprestížnejšej súťaži World Class sa dostal medzi 12 najlepších barmanov.

Barman Miroslav Telehanič. Foto: archív

Nech sa páči, tu je jeho výber bratislavských barov, ktoré sa podľa neho oplatí navštíviť.

Sky Bar & Restaurant

Tento bar s reštauráciou sa nachádza na 7. poschodí budovy na Hviezdoslavovom námestí s výhľadom na Staré mesto či Bratislavský hrad. Je to kráľ medzi koktail barmi. Na trhu je už desiaty rok, priniesol viaceré nové trendy a má najviac oceňovaných barmanov, ktorí sú úspešní nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste ho ešte nenavštívili, tak určite neváhajte. Koktaily vás očaria, jedlo nadchne a večerný výhľad na Bratislavský hrad je nezabudnuteľný.

Mirror Bar

Jeho motto znie: „Tam, kde nájdeš kúzlo.“ Mirror Bar sa nachádza v útrobách historického hotela Carlton a nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou pod dohľadom manažéra Petra Marcinu. Poviem vám, určite vás očarí. Príjemný glamour štýl kombinovaný s kúskom prírody a očarujúcimi koktailmi. Skrátka, naozaj kúzlo.

Reklama

Old Fashioned Bar

Koktailový bar navodzujúci atmosféru starých gentlemanských klubov v Británii. Ocitnete sa v ňom na rozhraní 30. – 40. rokov minulého storočia. Hudba, aróma, kvalitné koktaily, najväčší výber džinov a vynikajúci barmani vám pripravia zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Získali aj ocenenie Slovak Bar Awards za najlepší koktailový bar roku 2018.

Antique American Bar

Menší bar v centre Bratislavy v štýle American baru. Očakávajte barmanov v bielych sakách a atmosféru s nádychom luxusného londýnskeho baru v historickom hoteli Savoy. Nejde o náhodu, za Antique totiž stojí Slovák Erik Lorincz, ktorý pred dvoma rokmi spomínaný Savoy priviedol k titulu najlepšieho baru na svete.

Erik Lorincz otvoril v Londýne nový bar. Má pripomínať Casablancu

Spin Cocktail bar

Vždy iný. Aj takto by som charakterizoval tento príjemný pop up bar v centre Bratislavy. Okrem kvalitných koktailov, skvelých barmanov a príjemnej atmosféry tu môžete každý polrok zažiť iný koncept baru. Raz je to apothéka, potom industriál, inokedy zase karibský bar. Určite sa tu nebudete nudiť a ako bonus si môžete zahrať hru s drinkom namiešaným presne podľa vlastnej chuti.

Velvet

Podnik na Námestí SNP nazvaný symbolicky podľa zamatovej revolúcie. Je to bar v dizajnovom mixe štýlov s výraznými britskými prvkami a art deco. Jednu časť tvorí reštaurácia, druhú koktailový bar s vynikajúcimi drinkami. Počas víkendových večerov sa o atmosféru stará aj dídžej. Disponujú tiež jedným z najväčších výberov Champagne.

Z podniku The Velvet chce urobiť celosvetový pojem. Najväčšou výzvou je nová generácia personálu

Michalska Cocktail Room

Za rok 2019 získali na Slovak Bar Awards ocenenie ako najlepší koktailový bar. Vo svete veľmi populárna kategória barov „Speak Easy“, ktoré sú tajné a musíte ich objaviť. Ja prezradím, že tento bar sa nachádza na poschodí v kaviarni Urban Bistro a vchod musíte nájsť cez uzamknutú skriňu. Po jej otvorení sa pred vami objaví krásny, útulný bar s vynikajúcimi koktailmi a profesionálnou obsluhou. Takže… skúste ho nájsť.

Sexi Dog

Novinka na bratislavskej barovej scéne, ktorá si ma hneď získala. Príjemné prostredie, skvelý servis, minimalizmus a sexi koktaily, ktoré sa menia vždy v rámci sezóny. Čo ste mali dnes, nemusí byť v menu zajtra.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk