2. júna 2020

Slovenský, no celosvetovo uznávaný startup Ecocapsule predstavil novinku. Globálny priekopník v zelenom bývaní ukázal riešenie SPACE by Ecocapsule, ktoré má byť cenovo dostupnejšie. Záujemcovia si ho budú môcť zakúpiť za takmer 50-tisíc eur. Pričom kapsule z prvej edície, sa predávali za 80-tisíc eur. Podoba mikro-bunky, obrovské vajíčko, však zostáva nezmenená.

Nová séria eko domčekov je v základnej verzii v minimalistickej výbave. Okrem podlahy obsahuje celistvú skrinkovú stenu z preglejky. Veterná turbína je nahradená odnímateľným solárnym panelom, startup tentokrát sľubuje aj možnosť farebných úprav. Okrem zelenej energie získanej solárnymi panelmi môže nový model využívať aj energiu zo siete. Celá výroba kapsúl prebieha výlučne na Slovensku, pod vedením výrobného riaditeľa Michala Veliča.

Ecocapsule sa predstavili americkému trhu.
Ľudia sa pýtali aj na nepriestrelnú či zlatú verziu

Kapsule sa dajú využiť na rôzne účely. Či už ako domáca kancelária, doplnkové bývanie pri chalupe, ale aj ako mobilná gastro prevádzka.

Novinka SPACE by Ecocapsule. Foto: Ecocapsule

Využitie vidíme aj v situáciách podobných tej, ktorú dnes zažívame v celosvetovom meradle. SPACE by mohla byť perfektným riešením pre cestovný ruch, ako virologicky bezpečné ubytovanie, rôzne využitie má aj pre oblasť zdravotníctva“, hovorí Tomáš Žáček, zakladateľ, Design Director a CEO spoločnosti Ecocapsule. 

Netradičné požiadavky

Prvú sériovú výrobu spustil startup v roku 2018. Od tej doby sa dostala k zákazníkom z celého sveta a jej dizajnéri dostali aj niekoľko netradičných požiadaviek. Ako na podujatí FORBES UNDER 30 GLOBAL RETREAT, ktoré sa uskutočnilo pred rokom uviedla spoluzakladateľka spoločnosti a Product Development Director Soňa Pohlová, so záujemcami museli riešiť napríklad aj to, či môže byť domček nepriestrelný či napríklad celý namaľovaný na zlato — aby ladil so zlatým Porsche.

Interiér modelu Space. Foto: Ecocapsule

Okrem Európy sú dnes Ecocapsule ORIGINAL napríklad v USA, Kostarike, na Bahamách či v Japonsku. Svojho zástupcu má už aj medzi hollywoodskymi hviezdami. Domček z prvej série si zaobstarala herečka, politická a ekologická aktivistka Susan Sarandon. „Keď som po prvýkrát videla Ecocapsule, povedala som si, že presne toto potrebujeme ako koncept budúcnosti. Jednoducho, musíme podporovať čisté, zelené riešenia, a najmä ich reálne používať v každodennom živote,“ povedala. 

Ecocapsule sú bližšie k výrobe.
Prvé kusy dorazia koncom tohto roka

Po prvýkrát uvidela verejnosť ekologické domčeky počas ich predstavenia v januári 2018, keď jeden kus dopravili na strechu budovy v bratislavskom Starom Meste.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?