8. septembra 2017

Ecocapsule sú čoraz bližšie k sériovej výrobe. Jeden z najznámejších slovenských startupov pracuje v súčasnosti na dokončení ďalšieho prototypu ekologického domčeka, ktorý bude určený na certifikáciu a testovanie. “Hneď po tom začíname s výrobou limitovanej série,” povedal pre magazín Forbes Matej Gyarfáš, riaditeľ pre komunikáciu a marketing spoločnosti. 

Cena kapsule z prvej série, limitovanej na päťdesiat kusov, je 80-tisíc eur. Prvé kusy by mali doraziť zákazníkom už na konci tohto roka. Po limitovanej sérii prejde startup do sériovej výroby. Produkcia kapsulí bude prebiehať prevažne na západnom Slovensku. “Novinkou je, že niektoré komponenty budeme vyrábať aj na Morave. Konkrétne miesta žiaľ nemôžeme špecifikovať,” dodal Gyarfáš.

Začatie pilotnej výroby a vývoj ďalších prototypov má pokryť investícia vo výške 750-tisíc eur, ktorú startup vyzbieral ešte koncom marca v spolupráci s investičnou platformou Crowdberry. Za projektom je dvojica architektov z bratislavského architektonického štúdia Nice Architects – Tomáš Žáček a Soňa Pohlová.

Od spustenia predobjednávok na nové ekologické a prenosné bývanie majú vyše 400 záujemcov, pričom približne tridsiatka z nich aj zaplatila 2000-eurovú zálohu.

Technické parametre
Rozmery: 4,45m x 2,25m x 2,55m
Obývateľná plocha: 6,3m2
Hmotnosť: 1200 kilogramov (1900 kilogramov po naplnení vodných rezervoárov)
Materiál: sklolaminát, kovové výstuhy

Reklama

Foto: Ecocapsule