14. júna 2019

Internetovú Zoznamku.sk začal budovať ako 16-ročný, čoskoro k tomu pribudol portál Pokec.sk. O 19 rokov neskôr svoje projekty spojil s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia, ktorému od roku 2015 ako spolumajiteľ šéfoval, čo sa však od septembra zmení. Reč je o Milanovi Dubcovi, jednej z najvplyvnejších mediálnych osobností na Slovensku.

Od 1. septembra tohto roka nastanú zmeny vo vedení multimediálneho vydavateľského domu Ringier Axel Springer Slovakia. Jeho doterajší CEO Milan Dubec, ktorý v súčasnosti aktívne riadi spomínanú spoločnosť, sa rozhodol zo svojej funkcie odstúpiť, naďalej však ostane jej akcionárom.

Igor Rattaj konečne uspel v Alpách.
Jeho skupina Tatry Mountain Resorts kúpila dva lyžiarske areály v Rakúsku

O riadenie vydavateľstva sa naďalej postarajú Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO), a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO). Maruška bude mať od septembra na starosti operatívne riadenie spoločnosti, Hollý bude zodpovedný za hospodárenie a finančné výsledky slovenského vydavateľstva, ktoré je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG.

Milan Dubec hovorí, že odchádza preto, lebo chce čas na oddych a iné aktivity. Foto: Ondřej Pýcha pre Forbes

„Pre mňa nastal čas trocha si oddýchnuť, stráviť viac času s rodinou a priateľmi, a venovať sa ostatným podnikateľským aktivitám,“ vysvetľuje dôvody svojho odchodu Dubec, ktorý je okrem iného aktívny aj vo viacerých developerských aktivitách v Žiline.

Kórejčania kúpili Twin City Tower na Nivách. Zaplatili 120 miliónov

Dubec pred 22 rokmi založil portál Azet, ktorého podiel predal v roku 2010 slovenskému Ringieru, čím sa firmy formálne spojili. Ako hovorí Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG, spoločnosti sa darí aj vďaka odchádzajúcemu CEO: „(Dubec) spolu so svojím tímom vytvoril úspešnú spoločnosť, ktorá je dnes jednotkou slovenského internetu.“ Tržby spoločnosti sa vlani pohybovali na úrovni 12 miliónov eur.

Milan Dubec
založil spoločnosť Azet.sk, ktorá sa rýchlo stala jednotkou slovenského internetu. V roku 2010 sa Ringier Axel Springer Slovakia stal majoritným akcionárom Azet.sk. V roku 2015 bol Milan Dubec vymenovaný za CEO Ringier Axel Springer Slovakia a Azet.sk sa zlúčil s Ringier Axel Springer Slovakia. Milan Dubec založil množstvo najpopulárnejších slovenských webov a služieb, ktoré sú v súčasnosti lídrami vo svojich segmentoch ako Aktuality.sk, Pokec.sk, Azet.sk. Riadil aj spustenie inzertných portálov Autobazar.sk a Nehnuteľnosti.sk. Posledným veľkým projektom bolo Bistro.sk, ktoré sa stalo najväčšou online donáškovou službou jedla na Slovensku. Počas jeho manažmentu bola dokončená akvizícia inzertných portálov Autobazar.EU, Reality.sk a TopReality.sk. Aktivizuje sa aj vo viacerých developerských projektoch v Žiline.

Rozhovor s Milanom Dubcom ste si mohli prečítať v magazíne Forbes v apríli 2016.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk