12. júna 2019

Developerská spoločnosť HB Reavis uskutočnila jednu zo svojich najväčších transakcií na našom kancelárskom trhu. Za 120 miliónov eur predala výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou širšieho projektu slovenského developera.

Budovu kúpil juhokórejský inštitucionálny investor zastúpený správcom aktív AIP Asset Management a spoločnosťou Valesco Group, ktorá je správcom investícií do nehnuteľností. Kúpna cena odráža výnos akvizície na úrovni 5,75 %, pričom transakcia predstavuje vôbec prvý vstup juhokórejského kapitálu na slovenský realitný trh.

Projekt developera HB Reavis Nové Nivy, ktorý vyrastá na Mlynských Nivách. Foto: HB Reavis

Twin City Tower má 23 poschodí, na ktorých ponúka 34 752 metrov štvorcových plochy, vrátane strešnej záhrady a panoramatického výhľadu. Súčasťou sú aj tri podzemné podlažia s 456 parkovacími miestami a 1 360 metrami štvorcovými maloobchodných prevádzok. „Tento prvotriedny priestor v rastúcom jadre Bratislavy s Amazonom ako hlavným nájomcom ponúka jedinečnú investičnú príležitosť,“ povedal na margo kúpy CEO Valesco Group Shiraz Jiwa.

Najvyšší realitný úver roku 2018 dostal HB Reavis. Na projekt Stanica Nivy si požičal 175 miliónov eur

Firma najbohatšieho Slováka Ivana Chrenka je medzinárodným poskytovateľom pracovných priestorov a aktuálne pôsobí na šiestich trhoch. A na tom slovenskom je momentálne jej najväčším projektom zóna Nové Nivy, ktorej súčasťou je aj novo predaná kancelárska budova. V niekdajšej industriálnej zóne Bratislavy chce HB Reavis vybudovať nové centrum mesta, ktoré bude spájať technologické firmy, startupy, retailové značky a možnosti na trávenie voľného času.

Firma najbohatšieho Slováka expanduje. HB Reavis nakupoval v Nemecku

Ulica Mlynské nivy sa rekonštruuje od mája 2017 a ešte tento rok má developer dokončiť najvyššiu budovu na Slovensku, Nivy Tower. O rok neskôr pribudne nová autobusová stanica. Celkové náklady na projekt by sa mali vyšplhať na 345 miliónov eur, pričom HB Reavis naň získal najväčší real estate úver na Slovensku za minulý rok.

Zóna Nové Nivy sa navyše ako prvá na svete dostala do vyhodnocovacieho procesu o medzinárodný certifikát udržateľnosti BREEAM Communities International, čo podľa developera predznamenáva komplexný vývoj celej zóny.

Hlavné foto: Twin City Tower

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk