11. februára 2019

Developerská spoločnosť HB Reavis vstúpila na nemecký trh veľkými akvizíciami v Berlíne a Drážďanoch. Jej cieľom je priniesť do týchto miest coworkingové priestory aj kancelárie pre startupy, scaleupy či väčšie korporácie.

Nemecko sa tak stalo oficiálne šiestou európskou krajinou, v ktorej spoločnosť miliardára Ivana Chrenka pôsobí – po Spojenom kráľovstve, Poľsku, Česku, Slovensku a Maďarsku. Prvá z týchto veľkých akvizícií predstavuje 2-hektárový pozemok v Berlíne na Landsberger Allee 104. Ten sa má stať biznis hubom pre berlínske kreatívne a technologické komunity.

Dvojhekárový pozemok Landsberger Allee 104. Foto: HB Reavis

Pozemok sa nachádza na pomedzí štvrtí Friedrichshain a Prenzlauer Berg, hneď vedľa dôležitého dopravného uzla a len pár minút od námestia Alexanderplatz a centra Berlína. Podľa HB Reavis „poskytne projekt širokú škálu flexibilných priestorov navrhnutých pre rôznych nájomcov od startupov po veľké korporácie.“

FOTO: HB Reavis urobil najväčší obchod v Poľsku. Predával za 200 miliónov

Okrem pracovných priestorov plánuje developer vybudovať aj priestory na konferencie, podujatia, fitnescentrá či obchodné prevádzky. Druhý pozemok sa nachádza v Drážďanoch, kde HB Reavis plánuje vybudovať kampus s rozlohou 1,6 hektára.

Svoje zámery na nemeckom trhu predstavila developerská spoločnosť ešte v roku 2017, kedy v Berlíne otvorila svoju prvú kanceláriu. Generálnym riaditeľom spoločnosti HB Reavis Germany je Slovák Marcel Sedlák a už takmer dva roky je tam zodpovedný za vytváranie obchodných príležitostí. Prečo trvala prvá akvizícia firme tak dlho? „V Nemecku sme aktívne hľadali vhodné príležitosti na realizáciu projektov, ktoré podporia našu firemnú stratégiu a prinesú miestu pridanú hodnotu v podobe služieb pre ľudí, aby tak vznikali unikátne biznisové ekosystémy,” vysvetľuje PR manažérka Martina Jamrichová.

Nový CEO pre Spojené kráľovstvo v HB Reavis. Slováka nahradil Angličan

Spoločnosť HB Reavis doteraz vybudovala komerčné priestory s rozlohou 1,1 mil. m2 a v súčasnosti na trhoch, kde aktuálne pôsobí, realizuje ďalšie developerské projekty s celkovou rozlohou viac ako 1,3 mil. m2 a plánovanou hodnotou 7,1 miliardy eur.

Hlavné foto: Vizualizácia projektu Nové Nivy, ktorý realizuje HB Reavis v Bratislave. Foto: HB Reavis