3. septembra 2018

Developerská spoločnosť HB Reavis, ktorú vlastní veľkopodnikateľ Ivan Chrenko, prešla zmenami vo vedení londýnskej pobočky. Novým CEO pre Spojené kráľovstvo je Steven Skinner, ktorý nastúpil na miesto Slováka Tomáša Jurdáka.

Ten bol pri expanzii HB Reavisu v Londýne od roku 2013, no v spoločnosti nepracuje už približne rok. Podľa siete LinkedIn v súčasnosti pôsobí ako partner zodpovedný za realitnú divíziu vo firme MiddleCapp, patriacej do portfólia podnikateľa Miroslava Výboha.

HB Reavis mení generála. Novým šéfom bude Herman

Funkciu CEO pre Veľkú Britániu tak medzičasom zastával Radim Řimánek, ktorý je členom predstavenstva firmy viac ako päť rokov a tento rok bol menovaný ako zástupca generálneho riaditeľa HB Reavis.

Nového CEO pre Veľkú Britániu oznámilo HB Reavis koncom minulého týždňa. Steven Skinner je v spoločnosti od apríla 2017 a doteraz mal ako riaditeľ na starosti akvizície, lízing, financovanie, správu aktív a marketing. Ako CEO bude dohliadať na celé portfólio HB Reavis vo Veľkej Británii a celkový rast spoločnosti na tamojšom trhu.

Steven Skinner HB Reavis nový CEO spojené kráľovstvo
Nového CEO HB Reavis pre Spojené kráľovstvo Stevena Skinnera predstavila spoločnosť koncom minulého týždňa. Foto: HB Reavis

Najaktuálnejšou výzvou je pre neho prestavba budovy Elizabeth House vo Waterloo a výstavba kancelárskych budov na stanici Farringdon West Crossrail v centre štvrte Clerkenwell. Nadobudnutie týchto priestorov bolo oznámené len pred dvoma týždňami.

FOTO: HB Reavis urobil najväčší obchod v Poľsku. Predával za 200 miliónov

Jadro londýnskeho tímu sa však nemení. Na pozícii riaditeľa pre rozvoj zostáva Kiran Pawar, oddeleniu verejného obstarávania šéfuje Jan Veselý a riaditeľom výstavby je ako doposiaľ Joe Martin.

„Ponuku nastúpiť do tejto funkcie beriem ako privilégium. Máme úžasnú spoločnosť, ktorá robí úžasné veci veľmi odlišným a inovatívnym spôsobom, a je plná úžasných ľudí,“ napísal Skinner na svojom profile LinkedIN.

Skinner bol predtým riaditeľom pobočky West End spoločnosti BNP Paribas Real Estate, kde viedol tím takmer 100 zamestnancov a mal zodpovednosť za investície, vývoj, lízing, maloobchod a profesionálne služby.

Najväčšia kancelárska transakcia v Česku. HB Reavis predáva za desiatky miliónov

HB Reavis pôsobí vo Veľkej Británii od roku 2013 a má tam za sebou päť akvizícií. Výstavba sedempodlažnej komerčnej budovy pri stanici Farringdon West by sa mala začať v tomto roku a dokončenie je naplánované na rok 2020.

V decembri 2017 odpredalo HB Reavis kancelársku budovu 33 Central spoločnosti Wells Fargo, v apríli 2018 dokončili kancelárie 20 Farringdon Street a predbežne prenajatú majú aj budovu Cooper & Southwark, ktorá bola dokončená len nedávno. Jedným z najvýznamnejších projektov je budova One Waterloo, známa aj ako Elizabeth House v štvrti South Bank, ktorú spoločnosť HB Reavis získala v máji 2017.

Hlavná foto: Vľavo Tomáš Jurdák, vpravo Steven Skinner. Zdroj: Forbes (koláž z fotiek HB Reavis)