8. januára 2019

Po novom roku sa po krátkej prestávke obnovila výstavba novej autobusovej stanice na Mlynských nivách. Projekt firmy najbohatšieho Slováka Ivana Chrenka, ktorého náklady by sa mali vyšplhať na 345 miliónov eur, získal najväčší real estate úver na Slovensku za minulý rok.

Prvú časť 175-miliónového úveru začal HB Reavis čerpať už v decembri minulého roka. Nová autobusová stanica by mala byť dokončená v roku 2020 a bude v sebe spájať medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Nové priestory stanice budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov budú v podzemí.

vizualizácia stanice Nivy, ktorá sa nachádza v Bratislave Podľa predpokladov spoločnosti by mala Stanica Nivy pritiahnuť viac ako 50-tisíc návštevníkov denne. Vizualizácia: HB Reavis

Unikátom má byť strecha s mestskými záhradami, bežeckou dráhou a vybavením pre aktívny oddych a šport. Autobusová stanica je pritom súčasťou širšieho projektu investora, v rámci ktorého stavia aj administratívnu vežu Nivy Tower a obnovuje aj dopravnú a technickú infraštruktúru lokality Mlynské nivy. Veža je v súčasnosti približne v polovici celkovej výšky 125-metrov a jej financovanie má developer zabezpečené cez VÚB BANKU.

Investície developerov do obnovy mesta im zlepšujú profit aj PR.
Tri najväčšie za rok 2018

Ulica Mlynské nivy sa rekonštruuje od mája 2017 a v jeseni tohto roku sa podľa HB Reavis premení na nový bratislavský bulvár s podzemným kruhovým objazdom, novými priechodmi pre chodcov, modernými zastávkami mestskej hromadnej dopravy, cyklotrasami či chodníkmi so zeleňou.

vizualizácia, na ktorej sa nachádza ulica Mlynské nivy s premávkou, nová autobusová stanica a výšková budova Nivy Tower. Prenajímateľná plocha projektu Stanica Nivy aj s Nivy Tower by mala presiahnuť 130 000 m2. Vizualizácia: HB Reavis

Ešte predtým sa však predpokladá celková uzávera rekonštruovaného úseku, čo je podľa developera najlepším možným riešením. Ulica by vďaka tomu mohla byť zrekonštruovaná za kratší čas.

Firma najbohatšieho Slováka ohlásila zmeny. HB Reavis mení vedenie

Syndikovaný úver developerskej spoločnosti HB Reavis vo výške 175 miliónov eur poskytne konzorcium bánk v zložení UniCredit Bank, Tatra banka, ČSOB a HYPO-BANK Burgenland, pričom agentom transakcie je UniCredit Bank.

Hlavná vizualizácia: HB Reavis