8. marca 2018

Po odchode predošlého CEO Zdenka Hoscheka v novembri minulého roka, prechádza náš najväčší zľavový portál ďalšími zmenami. Má nového generála Martina Rakovského, ktorý zároveň vstupuje do firiem ZľavaDňa a SlevaDne aj vlastnícky.

“Vo februári odkúpil podiel v týchto firmách od jediného vlastníka, Petra Pašku. Súčasťou transakcie sú aj podiely v projektoch Bookio.sk a Bookio.cz,” píše spoločnosť vo svojej tlačovej správe.

CEO, ktorého na Slovensku najviac uznávajú? Vedie svetovú firmu

Martin Rakovský začínal vo finančnom sektore, neskôr sa presunul do slovenského startupu Shiculka & Macatch, ktorý sa zaoberal doručovaním zásielok. Posledných 6 rokov pôsobil na pozícii General Director pre rakúsku poštu v dcérskej spoločnosti na Slovensku.

Martin Rakovský. Foto: ZľavaDňa

„Martin prišiel do firmy na pozíciu CEO. Projektu však uveril natoľko, že sa rozhodol do firmy aj vlastnícky vstúpiť,“ vysvetľuje Peter Paška, spolumajiteľ ZľavaDňa.

Reklama

Michal Štencl končí ako CEO Sygicu. Navigáciu používa 200 miliónov ľudí

Dnes už najväčší hromadný zľavový portál na Slovensku vznikol v roku 2010. Za úspešným projektom stojí Hoschek, ktorý ho rozbehol so svojim spolužiakom z vysokej školy Petrom Paškom. Už počas prvých mesiacov robili mesačne v priemere stotisícové obraty, v roku 2013 prekročili hranu milióna eur a stali sa druhou najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe.