22. decembra 2019

Vianoce sa nespájajú len so stretnutiami s rodinou, ale aj s možnosťou poriadne vypnúť a nerušene sledovať najrôznejšie sviatočné filmy. Forbes preto pripravil výber starších, novších ale špeciálnych snímok, ktoré aktuálne ponúkajú streamovacie služby na Slovensku. 

Jack Frost

Jeden z najtradičnejších vianočných filmov si tento rok môžete pozrieť aj cez streamovaciu službu. Aj keď mal premiéru ešte v roku 1998, aj po dvoch dekádach dojíma celé rodiny. Hlavnou postavou je muzikant Jack Frost, ktorý dáva prednosť hudbe a koncertom pred vlastnou rodinou. Keď to chce napraviť, počas tragickej dopravnej nehody zahynie. K svojmu synovi sa nakoniec dostane, avšak v tele snehuliaka. 

Vianoce s rodinou partnera: Namiesto stresu si prečítajte tipy na záchranu

Bad Moms Christmas

Úspešná komédia sa do streamovacej služby vrátila aj s vianočným špeciálom. Trojica matiek sa snaží zvládnuť vianočný stres, no ešte väčší im prinesú ich vlastné matky, ktoré sa z ničoho nič objavia v ich meste. 

Office Christmas Party

Tento film patrí takisto do kategórie netradičnejších komédií. Aj keď mnoho z nás zažilo pred Vianocami firemné večierky, ktoré sa možno v niektorých prípadoch aj vymkli spod kontroly. Je ale ťažké predpokladať, že sa mohli dostať až na takú úroveň, akú nám ukáže táto komédia. 

Let It Snow

Romantická komédia, ktorú možno skôr ocenia mladšie ročníky rozpráva príbeh skupinky stredoškolákov, ktorých k sebe pritiahne snežná búrka priamo na Štedrý večer. Aj keď sa rýchlo spriatelia, nasledujúce ráno zistia, že sa celý ich život obrátil naruby. 

El Camino Christmas

Fanúšikovia už kultového seriálu Braking Bad sa pred niekoľkými mesiacmi dočkali pokračovania v podobe filmu El Camino. Ale rovnomenným názvom filmu s dodatkom Christmas by sa nemali nechať oklamať. Napriek tomu však, že nemá s kultovým príbehom nič spoločné, očakávať sa dá čierna komédia o mladom mužovi, ktorý sa snaží nájsť svojho otca, no nakoniec skončí na Štedrý večer zabarikádovaný v obchodíku s alkoholom. 

BoJack Horseman Christmas special

Pre fanúšikov už kultového animovaného filmu, ktorý v žiadnom prípade nie je určený pre deti, ponúkli tvorcovia vianočný špeciál. Ten sa síce nesie v rovnakom druhu sarkazmu a mizantropie ako ďalšie diely, no nakoniec zahreje pri srdci každého negativistu. 

 

Sugar Rush – Christmas

V prípade, že vás omrzia fiktívne príbehy, Netflix pripravil špeciálnu edíciu aj niektorých dokumentov. Špeciál si tak vyslúžila aj populárna cukrárska súťaž. Ak vás teda pečenie baví skôr na obrazovke, ako za kuchynským pultom, táto relácia je určená práve pre vás. 

Vianočné darčeky a Ježiško? Detská psychologička prezrádza, ako vnímajú sviatky tí najmenší

Nailed it Holiday

Aj v tejto show sa súťažiaci snažia variť a v tomto prípade ich pochúťky majú byť sviatočne ladené, no namiesto profesionálov sa pozeráte na amatérov. Keď ste práve vy majstrami kuchyne, na týchto vianočných nepodarkoch sa zrejme zabavíte. 

 

Nightmare before Christmas

O čosi chudobnejší ako konkurencia je služba HBO. Aj keď sa jej ponuka prelína s Netflixom, výnimkou je vianočná klasika od Tima Burtona. Animovaný príbeh o unesení Santa Clausa zo svojho Vianočného mesta napriek vizuálu nie je ničím desivým. Na svoje si prídu aj mladšie ročníky. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk