9. októbra 2018

Koľko co-workingov v Bratislave viete vymenovať? Od polovice novembra k nim pribudne ešte jeden. Priestor s názvom Campus City bude stáť v Starom Meste a investícia doň sa vyšplhala na milión eur. 

Za novým kampusom stojí štvorica kamarátov zo strednej školy. Dnes nemajú síce ešte ani 30, no pred dvoma rokmi spolu založili 0100 Ventures – firmu, ktorá pod sebou už teraz združuje pôsobivý počet projektov. Dušan Duffek, Marek Zámečník (člen nášho rebríčka 30pod30), Michal Paško a Martin Hauge sa v rámci nej snažia vybudovať silnú slovenskú startupovú komunitu.

A že to myslia vážne, dokazuje aj fakt, že už čoskoro otvoria v centre hlavného mesta nový co-workingový priestor. Dostal pomenovanie Campus City a je už ich druhým co-workingovým projektom. Prvým takýmto miestom a marketingovou tvárou ich firmy bol Campus Mlyny (bývalý 0100 Campus) v budove Binaria neďaleko internátov v Mlynskej doline. Ten však už prerástli.

„Ak by sme neexpandovali, obmedzovalo by nás to v projektoch a nebola by kapacita na rast komunity,“ hovorí Dušan Duffek a k novému kampusu dodáva: „Bude takmer trikrát väčší než ten terajší.“

Toto je 5 najkrajších coworking priestorov na svete

Reklama

Campus City je spoločným dielom 0100 Ventures a architektonického štúdia HOSU, ktoré v ňom drží 70-percentný podiel. Celková investícia do nových priestorov a zariadenia presiahla milión eur. Na realizácii interiéru Campusu sa HOSU podieľali v spolupráci s architektom Tomášom Cechvalom.

Nový kampus obsadí celé podlažie. Foto: 0100 Ventures

Nový co-working sa bude nachádzať v novej kancelárskej budove UNIQ s výhľadom na Slavín aj Bratislavský hrad a zaberie celé jedno poschodie. Kapacita? Asi 300 ľudí. Novinkou bude aj to, že popri open space priestoroch prinesie aj o niečo viac súkromných kancelárií rôznych veľkostí. „Je skvelé, že dokážeme ponúknuť individuálne riešenia aj pre väčšie tímy, tak pre 6 – 40 ľudí,“ dopĺňa Marek Zámečník.

Čo by nemalo chýbať v coworkingu? Pýtali sme sa v 6 slovenských centrách

Campus City je pritom už teraz z polovice zaplnený. Do nového priestoru sa presťahujú firmy ako napríklad Naytrolabs, čo je jedna z odnoží 0100 Ventures, alebo Treeti – nový projekt Mateja Boďu z blockchainového startupu Decent. Pridá sa aj vzdelávacia platforma Komoio tech podnikateľa Petra Dendisa. Ten je jedným z akcionárov Vestberry, čo je ďalší spin-off 0100 Ventures.

Štvorica má za sebou úspešné obdobie, keď sa jej za dva roky podarilo z jednej firmy vytvoriť 9 pozoruhodných projektov. A to ešte určite nie je koniec.

Príbeh o štvorici zakladateľov 0100 Ventures a o ich najnovších projektoch nájdete v októbrovom Forbese. 

Hlavné foto: Miro Nôta