2. apríla 2019

Nadácia Pontis už po devätnástykrát ocenila najzodpovednejšie firmy z celého Slovenska. Ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2018 si večer v utorok 2. apríla prevzalo celkovo deväť firiem v rôznych kategóriách. V dvoch z nich, najlepší zamestnávateľ a Dobre spravovaná firma, bodoval Slovnaft.

Nadácia prijala tento rok 56 prihlášok malých, stredných a veľkých firiem pôsobiacich na Slovensku. Do finále nezávislé hodnotiace komisie posunuli 23 nominácií v 8 kategóriách. Komisie tvorili zástupcovia biznisu, štátnej správy, médií, mimovládneho sektora a vzdelávacích inštitúcií.

Štúdia ukázala, ktoré značky sú najobľúbenejšie.
Slováci majú najradšej Martinus

Udelené boli aj dve špeciálne ocenenia – Zamestnávateľ ústretový k rodine, rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí, ktoré nadácia odovzdáva pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, a ocenenie Dobre spravovaná firma, ktoré udelila v spolupráci so Slovenskou asociáciou Corporate Governance. O jednej cene rozhodovali čitatelia denníka SME, ktorí si v kategórii Cena verejnosti zvolili svojho víťaza v online ankete.

Top zamestnávatelia roka 2018.
Napriek odchodu redaktorov zvíťazila aj RTVS, umiestnila sa i ZSSK

„Po udalostiach vlaňajšieho februára obyvatelia volajú po zmene, po spravodlivosti a väčšej transparentnosti. Chcú mať nielen vládu, ktorá sa riadi faktami, ale aj firmy, ktoré si uvedomujú svoj záväzok starať sa o životné prostredie, byť dobrým partnerom komunity, skvelým zamestnávateľom, férovým hráčom na trhu či sociálnym inovátorom. A tých firiem je stále viac, ich projekty sú stále lepšie a lepšie a tak aj prinášajú veľmi potrebné systémové zmeny,“ hovorí výkonný riaditeľ Business Leaders Forum a zároveň programový riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša. Slávnostného galavečera sa zúčastnili aj úradujúci prezident Andrej Kiska a jeho nástupkyňa Zuzana Čaputová.

Toto sú ocenení:

Hlavné foto: SITA/Branislav Bibel