6. februára 2019

Luxusný strešný byt s výhľadom na celú sanfranciskú Bay Area je na predaj. Táto nehnuteľnosť sa nachádza v budove The Avery a jeho cena sa vyšplhala na 41 miliónov amerických dolárov. Pokiaľ sa byt za túto sumu aj predá, tak pôjde v spomínanej americkej oblasti o ozajstný rekord.

Zdá sa však, že táto nehnuteľnosť zaostáva o 8 miliónov dolárov za tým najdrahším bytom, ktorý bol v minulosti v tejto oblasti ponúknutý na predaj. V tom prípade išlo o komplex dvoch bytov v budove Lumina, za ktorý si pýtali 49 miliónov dolárov.

Jennifer Lopez a Alex Rodriguez predávajú svoj luxusný byt.
Nový majiteľ zaplatí 17,5 milióna dolárov

Cena tohto strešného bytu je však zároveň nižšia ako cena v súčasnosti najdrahšieho bytu v tamojšej realitnej ponuke. Dom s rozlohou 883 štvorcových metrov v mestskej časti San Francisca s názvom Russian Hill je totiž na predaj za 45 miliónov dolárov.

Hlavná spálňa je umiestnená v rohu. Nového majiteľa čaká každé ráno ohromný výhľad.
Hlavná spálňa je umiestnená v rohu. Nového majiteľa čaká každé ráno ohromný výhľad. Foto: theaverysf.com

V luxusnom strešnom byte, ktorý sa nachádza na vrchole budovy The Avery, nájdete okrem iného napríklad i štyri spálne a šesť kúpeľní. Nového majiteľa celkom iste neurazí ani najväčšia súkromná terasa v meste, ktorá má rozlohu 139 štvorcových metrov a poskytuje 360-stupňový pohľad na okolie.

Dom Arethy Franklin je na predaj. Jeho cena sa vyšplhala na 700-tisíc eur

Táto bytová jednotka má 790 štvorcových metrov a nachádza sa na 56. poschodí budovy postavenej v rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti Transbay. V nej nájdete okrem iného i Salesforce Tower, ktorá sa po dokončení v roku 2018 stala najvyššou budovou v San Franciscu.

Hlavnými zamestnávateľmi v oblasti Bay Area sú gigantické spoločnosti ako Facebook, Google a Amazon, a z oného luxusného strešného bytu sa k nim nový majiteľ dostane pokojne i pešo.

V jednotke sa nachádzajú dve obývacie izby. Jedna pre majiteľa a ďalšia pre hostí.
V byte sa nachádzajú dve obývacie izby. Jedna pre majiteľa a ďalšia pre hostí. Foto: theaverysf.com

Budovu The Avery navrhla spoločnosť OMA, ktorú vedie architekt Rem Koolhaas. Po celkovom dokončení bude mať 548 jednotiek, z ktorých väčšina bude ubytovacích. K dispozícii je len 118 apartmánov vrátane 6 strešných mezonetov. Práve ich cena sa začína na sume 15,95 milióna dolárov, zatiaľ čo v prípade ďalších jednotiek ide o sumy prevyšujúce 1,5 milióna dolárov.

Na tejto nehnuteľnosti architekti nešetrili. Luxusná je aj kuchyňa.
Na tejto nehnuteľnosti architekti nešetrili. Luxusná je aj kuchyňa. Foto: theaverysf.com

Tento luxusný strešný byt je navrhnutý tak, aby prihliadal na verejný i súkromný život nového majiteľa. Na jeho južnej strane sa tak nachádza hlavná spálňa, obývacia izba, posilňovňa, sauna a kuchyňa.

Na druhom konci bytu sa nachádzajú ďalšie tri spálne, jedáleň, bar, pomocná kuchyňa a ďalšia obývacia izba určená pre návštevu hostí. Nový majiteľ ich tak nebude musieť púšťať do vlastných súkromných obytných priestorov.

V strešnom byte sa ešte aj kúpeľ mení na prehliadku mesta.
V strešnom byte sa ešte aj kúpeľ mení na prehliadku mesta. Foto: theaverysf.com

V budove The Avery sa nachádza napríklad aj fitness centrum, krytý bazén, profesionálna ukážková kuchyňa, súkromná formálna jedáleň a bar, herňa i vonkajšia terasa.

Hlavné foto: theaverysf.com

Prispievateľka Amy Dobson píše pre Forbes.com o realitnom trhu.