10. decembra 2018

Miláčik, mám to, čo chceš. Tak znejú slová piesne Respect od Arethy Franklin. A jej dom veru všetko, čo chceme, vrátane skutočnej soulovej duše a histórie, má. Okrem toho je tiež na predaj. 

Svet prišiel o jeden zo svojich veľkých talentov, keď v auguste tohto roku zomrela soulová legenda Aretha Franklin. Teraz je jej predmestský dom v Bloomfield Hills (štát Michigan) na predaj. Nejde o temný brloh nejakého rockera a ani o pompézne sídlo akejsi celebrity. Nie, kráľovná soulu žila v praktickom a priestrannom rodinnom dome.

Zomrela Aretha Franklin. Bola prvou ženou v Rokenrolovej sieni slávy

Cena tejto nehnuteľnosti sa vyšplhala na viac ako 700-tisíc eur. V tehlovom dome sa nachádza 5 spální a 385 metrov štvorcových obytnej plochy. Nehnuteľnosť bola špeciálne navrhnutá a postavená ešte v roku 1990. Zo záhrady má budúci majiteľ dokonca prístup i ku komplexu na ďalšie aktivity. Tu nájde bazén, tenisové kurty aj klubovňu.

Tehlová nehnuteľnosť je ideálna pre rodinu. Foto: Forbes.com/Homes.com

Soulová legenda Aretha Franklin kúpila túto nehnuteľnosť v roku 1997. Žila v nej dovtedy, kým sa v priebehu posledného roka svojho života nemusela pre zdravotné problémy presťahovať do bytu v Detroite.

Po príchode do domu sa ocitnete v dvojposchodovej predsieni plnej mramoru. Tá vedie do priestrannej miestnosti s krbom a barom. V rozľahlej kuchyni zase nájdete veľký kuchynský ostrov, čierne žulové pulty, biele skrinky a podlahu z mramoru. Na prvom poschodí sa nachádza i hlavná spálňa s drevenými podlahami a veľkými šatníkmi. Tiež tu ale nechýba kúpeľňa a knižnica s francúzskymi dverami.

Takto vyzerá kuchyňa zosnulej soulovej legendy. Foto: Forbes.com/Homes.com

Druhé poschodie má akoby dve časti. Každá z nich má dve spálne a vlastné mramorové kúpeľne. Súčasťou nehnuteľnosti zosnulej speváčky je aj garáž pre tri automobily. Dizajn domu sa s najväčšou pravdepodobnosťou od roku 1997 vôbec nezmenil, no ako taký je praktický a funkčný pre rodinu.

A povedzme si úprimne, komu by pri predstave, že si spieva v tej istej sprche, v ktorej si možno spievala sama Aretha, nenaskakovali zimomriavky?

Hlavné foto: Forbes.com/Homes.com

Prispievateľka Regina Cole píše pre Forbes.com o nehnuteľnostiach.