30. januára 2019

Zamilovaná dvojica Alex Rodriguez, bejzbalový hráč tímu New York Yankees, a Jennifer Lopez, hudobná magnátka, predávajú svoj byt. Nehnuteľnosť má tri spálne, štyri a pol kúpeľne a nachádza sa v budove 432 Park, ktorá je najvyššou obytnou stavbou na západnej pologuli.

432 Park by sme tiež mohli teoreticky považovať za najvyššiu budovu v New Yorku, pretože vyššia je už len One World Trade Center, a to z technického hľadiska iba vďaka veži. Ak hovoríme o stavbe, ktorá dokáže skutočne uspokojiť i tých najnáročnejších ľudí, tak je to 432 Park. Navrhol ju uruguajský architekt Rafael Viñoly a postavili ju spoločnosti CIM Group a Macklowe Properties.

Dom Arethy Franklin je na predaj. Jeho cena sa vyšplhala na 700-tisíc eur

Budova je vysoká 425 metrov, čo znamená, že je o 45 metrov vyššia než Empire State Building. Ceny 14 ubytovacích jednotiek sa pohybovali v rozmedzí od 7 miliónov amerických dolárov až po 87,6 milióna dolárov za strešný byt, ktorý kúpil saudskoarabský miliardár Fawaz Alhokair.

Bývanie v tejto budove, ktorá má spolu 96 poschodí, nie je lacnou záležitosťou. Foto: Forbes.com/CIM Group, Macklowe Properties

Alex a Jennifer kúpili pred viac ako rokom byt, ktorý sa nachádza na 36. poschodí celkovo 96-podlažnej budovy. Byt má 371 metrov štvorcových. Jeho pôvodná cena, ktorú si dvojica za nehnuteľnosť pýta i dnes, bola 17,5 milióna dolárov. Dvojica však napokon byt kúpila za 15,3 milióna dolárov.

Luxusné vily s výhľadmi, 200-metrové trojizbáky aj investičné byty v top lokalitách. Čo nakupujú bohatí Slováci a Česi?

O dôvode predaja informoval New York Post. „Milujú túto budovu, no keď sa všetky ich deti stretnú, tak je priestor príliš malý. Pre rodinu potrebujú niečo väčšie,” píšu noviny.

Obyvatelia sa do rezidenčnej časti budovy dostanú súkromnými výťahmi čiernej farby. Tie sú postavené tak, aby ľudí prevážali skutočne rýchlo. Cesta z prízemia do posledného poschodia tak trvá len 60 sekúnd.

Kuchynské vybavenie sa skrýva za fasádou skriniek. Všetko musí vyzerať dokonale. Foto: Forbes.com/Evan Joseph

Budova 432 Park je známa tiež pre svoje luxusné vybavenie. Nachádza sa tu 23-metrový krytý bazén, posilňovňa a štúdio jogy, premietacia miestnosť ale i súkromná reštaurácia, z ktorej vám jedlo prinesú pokojne i priamo do bytu. Mesačné poplatky sú tu však šialene vysoké. Čo sa týka tejto ubytovacej jednotky, tak ako súčasť dohody je ich výška stanovená na 8331 dolárov mesačne.

Takto vyzerá obývacia izba, v ktorej oddychovala slávna dvojica. Foto: Forbes.com/Evan Joseph
Hlavné foto: SITA/AP

Prispievateľka Amy Dobson píše pre Forbes.com o realitách.