29. júna 2019

Pre novomanželov, ktorí sa chcú na svadobnej ceste úplne odpojiť od sveta, existuje mnoho vhodných destinácií. Niekde sa budú môcť okúpať vo vani na útese, inde stolovať v súkromnom bungalove v srdci dažďového pralesa alebo strávia tento čas na luxusnej jachte či lodi.

Tu máte prehľad 8 destinácií, ktoré ponúknu novomanželom pokoj od všetkých a súkromie, ktoré po svojom veľkom dni potrebujú. Predstavujeme vám top miesta na medové týždne v “izolácii”.

Ecoventura MV Theory, Galapágy

Súostrovie Galapágy, ktoré dlhodobo uctievajú milovníci prírody a ochrancovia morí, si rýchlo získava obľubu i medzi novomanželmi. Spoločnosti ako Ecoventura totiž do tejto oblasti vysielajú svoje päťhviezdičkové lode.

Napríklad na MV Theory sa nachádza desať kabín s nadrozmernými panoramatickými oknami, ktoré umožňujú zamilovaným párom ponoriť sa do okolitej scenérie. Na palube môžu relaxovať v hojdacej sieti alebo na pohovke, dopriať si gurmánske štvorchodové menu ekvádorskej kuchyne, ponoriť sa do vírivky, vychutnať si drinky v bare alebo zamieriť do fitness centra.

Zamilovaná dvojica sa nebude nudiť ani na luxusnej lodi. Foto: Ecoventura

Taj Exotica Resort & Spa, Andamany

Ideálnym miestom na svadobnú cestu je tento rezort, ktorý sa nachádza na ostrove Havelock v súostroví Andamany (v Bengálskom zálive medzi Indiou a Mjanmarskom). Uprostred džungle plnej exotických stromov sa nachádza 50 víl so zakrivenými strechami, ktoré sú inšpirované obydliami domorodých kmeňov Jarawa.

Máte radi cestovanie? Prestaňte opakovať týchto 5 chýb

Novomanželia tam môžu pozorovať hviezdy priamo zo svojich izieb cez sklenený strop alebo sa okúpať v hlbokej vani. Hneď za stromami na nich čakajú biele piesky a priezračná voda pláže Radhanagar.

Tento rezort sídli na jednom z najodľahlejších ostrovov na svete. Foto: Taj Exotica Resort & Spa

Tabacon Thermal Resort & Spa, Kostarika

Tento rezort je obklopený sviežou zeleňou, exotickou flórou a nachádza sa priamo v dažďovom pralese neďaleko kostarickej sopky Arenal. Novomanželia tam po príchode ihneď vkĺznu do plyšových županov (ktoré sa nosia v celom stredisku).

Lietate veľa? Dajte si pozor na týchto 15 začiatočníckych chýb

Následne môžu zamieriť do termálnych minerálnych prameňov s prírodnými bazénmi alebo na kúpeľné procedúry v súkromných bungalovoch, ktoré sú schované medzi stromami. Pokiaľ chcú zažiť ešte čosi viac, tak si môžu zarezervovať stôl na večeru v odľahlom bungalove priamo v srdci dažďového pralesa, kde ich obklopí len tropická flóra a zvuky prírody.

Šťastné dvojice sa môžu na Kostarike obklopiť exotickou prírodou. Foto: Tabacon Thermal Resort & Spa

Casa Palopó, Guatemala

Tento luxusný butikový hotel má 15 izieb a nachádza sa na brehu jazera Atitlán. Novomanželia tu natrafia na výhľad rovno na tri sopky, ktorých úpätia siahajú k brehom vodnej plochy. Dvojice môžu na mieste ochutnať autentické guatemalské jedlá, ktoré zostavil miestny šéfkuchár Eduardo Gonzalez. Ten sa skutočne snažil ponoriť do miestnej kultúry a mayských tradícií.

Miestne jedlá môžu novomanželia ochutnať aj v guatemalskom rezorte. Foto: Casa Palopó

Gangtey Lodge, Bhután

Bhutánčania venujú veľkú pozornosť tomu, aby tamojšia krajina i kultúra zostali nedotknuté. Týmto spôsobom chcú zachovať tajomnú atmosféru, ktorá je pre Bhután typická. Gangtey Lodge je tak luxusnou základňou pre ľudí, ktorí chcú objavovať tajomné a neznáme údolie Gangtey.

Vďaka tomu, že je tento rezort odľahlý, je ideálnym miestom pre páry, ktoré chcú tráviť spoločný čas po spirituálnej, dobrodružnej, wellnessovej a kulinárskej stránke.  Dá sa tu robiť množstvo aktivít, akými sú modlitby v chráme, hodiny budhistickej meditácie, raňajky a požehnanie v Gangtey Monastery či túra za úchvatným 360-stupňovým výhľadom v priesmyku Lawala.

V tomto ubytovacom zariadení si môže pár vychutnať kúpeľ s jedinečným výhľadom. Foto: Gangtey Lodge

Kachi Lodge, Bolívia

Kachi Lodge, ktorý otvorili v máji 2019, je jediným hotelom v oblasti bolívijskej soľnej planiny Uyuni. Vďaka klenutej, modernej architektúre pôsobí ako vesmírna stanica. Novomanželia budú mať v tejto lokalite, ktorá nie je znečistená svetlom ani hlukom, nerušený výhľad na hviezdnu oblohu.

Bez dostupného wi-fi pripojenia sa dvojice môžu zblížiť v absolútnej samote. Kachi Lodge ponúka šesť minimalistických a štýlových spální, z ktorých každá má vlastnú kúpeľňu i centrálne kúrenie. Miestne jedlá pre hostí Kachi Lodge pripravuje Gustu Restaurant z La Paz.

Originálnu svadobnú cestu môžu novomanželia zažiť napríklad i uprostred soľnej planiny. Foto: Kachi Lodge

Bewuia Beach Hotel, Svätý Vincent a Grenadíny

Márne by tam páry hľadali semafory, neónové nápisy, reťazce hotelov či reštaurácií, golfové ihrisko alebo sídliská. Bequia, malý ostrov v oblasti Svätý Vincent a Grenadíny, ponúka množstvo prírodných krás, nedotknutých piesočných pláží, zelených svahov a nádherný prístav s tyrkysovou vodou. Benquia Beach Hotel je luxusný rodinný rezort v pokojnom prostredí, kde si môžu hostia vychutnať Karibik do sýtosti.

Novomanželia si môžu svadobnú cestu užiť v lokalite Bequia. Foto: Bequia Beach Hotel

Tordillo Mountain Lodge, Aljaška

Olympijský zlatý medailista Tommy Moe a aljašský priekopník heli-skiingu Mike Overcast spolu vlastnia Tordillo Mountain Lodge. Horským dobrodružstvom by teda mohla byť svadobná cesta práve v tejto oblasti. Vzdialený komplex sa nachádza neďaleko dvoch sopiek a najvyššieho vrchu Severnej Ameriky Denali.

Od prvej minúty, počas ktorej hostí vysadí lietadlo priamo pred dverami hlavného ubytovacieho zariadenia, sa personál stará o to, aby prispôsobil pobyt ich záujmom a schopnostiam. Hostia majú k dispozícii súkromné helikoptéry na heli-skiing a dobrodružstvá, ktoré zahŕňajú napríklad cykloturistiku, turistiku, jazdu na kajaku, kanoe, pozorovanie voľne žijúcich živočíchov i ľadovú turistiku. Páry si môžu vybrať z množstva ubytovacích jednotiek, ktoré majú luxusné vybavenie a architektúru v modernom aljašskom štýle.

Ak chce dvojica zažiť dobrodružstvo, tak sa môže vybrať aj na Aljašku. Foto: Tordillo Mountain Lodge
Hlavné foto: Unsplash/Tatiana Gonzales

Prispievateľ Roger Sands píše pre Forbes.com o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk