2. januára 2019

Šéfov významných slovenských firiem či tunajších pobočiek svetových spoločností sme sa pýtali, či si dávajú novoročné predsavzatia a ak áno, aké sú ich plány na budúci rok.

Rasťo Kulich      

country manažér Google Slovensko

Budúci rok by som rád ešte viac času venoval starostlivosti o zdravie a fitness – verím, že mi to budú pripomínať aj fit hodinky, ktoré si práve vyberám. To minuloročné predsavzatie bolo užiť si čo naviac času s rodinkou a novonarodeným Davidkom, čo sa mi aj vďaka 3-mesačnej otcovskej dovolenke celkom podarilo.

Reklama

Michal Hrabovec

spolumajiteľ a prezident Anasoft

Priznávam sa, že novoročné predsavzatia mi veľmi nejdú. Chcel by som napríklad piť menej kávy a viac vody, ale v medziročnom porovnaní sa obávam, že sa hýbem presne opačným smerom.

Tatiana Ondrejková

CEO Pelikan.sk

Priznám sa, že novoročné predsavzatia si nedávam. Aspoň nie v súkromnom živote. Alebo teda, jediné moje predsavzatie každý rok je dodržiavať pravidlo, ktorého sa snažím držať: work hard, play hard. To znamená, že ak riadne makám, že si potom aj poriadne oddýchnem. V práci je to iné. Tam si na konci roka jednoznačne stanovím ciele na ďalší rok a tie sa potom snažím dosiahnuť.

Manažujte čas ako CEO. Inšpirujte sa slovenskými podnikateľmi a manažérmi

V ideálnom prípade ich vždy s prehľadom splním. Ak sa mi však pritrafia nepredvídané udalosti, a teda v cestovnom ruchu je ich požehnane a každú chvíľu príde nejaká “novinka”, s ktorou sa musím neplánovane vysporiadať, potom sa mi stane, že nie všetky ciele dokážem naplniť. Ciele si však dávam vcelku ambiciózne, aby som sa náhodou nenudila. Tie tohotoročné išli veľmi ťažko, ale vyzerá, že sa podaria.

Peter Komorník

CEO Slido

Novoročné  predsavzatia si nedávam. Snažím sa stanovovať si ciele podľa potreby po celý rok a na nový rok tým pádom nemám dôvod si dávať nejaké ďalšie predsavzatia.

Rudolf Urbánek

CEO Microsoft pre Slovensko a Česko

Reklama

Ja mám do nového roku už dlhšie rovnaké želania. Zdravie pre seba a svojich blízkych a lepšie narábanie s časom.

Premýšľajte ako Hessel, Kulich či Cifra. Aké knihy odporúča 5 top slovenských CEO?

Peter Krutil

CEO Slovenská sporiteľňa

S predsavzatiami je to žiaľ často tak, že človek si ich dáva a potom v priebehu roka koriguje. Preto sa snažím si ich dávať radšej menej, aby som ich vedel splniť. Podobne ako minulý rok, aj do toho budúceho si dávam ako hlavné predsavzatie tráviť viac času s rodinou, keďže počas roka s nimi nie som toľko, koľko by som si želal.

Článok je súčasťou seriálu V koži manažéra.

Zdroj foto: archív Forbes