25. mája 2020

Slovenská zbrojárska spoločnosť MSM Group vstúpila na západoeurópsky zbrojársky trh. Jej zástupcovia podpísali zmluvu na kúpu 100-percentného vlastníckeho podielu v jednej z najvýznamnejších španielskych spoločností. Informoval o tom generálny riaditeľ MSM Group Pavol Čahoj.

Slovenská zbrojárska firma a španielska Santa Barbara Sistemas dokončili avizovanú transakciu na kúpu spoločnosti Fabrica de Municiones v Granade. „Skompletizovanie tohto obchodu vyjadruje naše presvedčenie o schopnosti a profesionalite zamestnancov spoločnosti Fabrica de Municiones Granada a dôveru v úspešný rozvoj španielskej ekonomiky a obranného priemyslu,“ povedal po podpise zmluvy Čahoj.

Warren Buffett predáva akcie bánk.
Nikdy nestavte proti Amerike, odkazuje investor

Ako dodal, španielsky manažment má plnú dôveru nového majiteľa a hneď ako to situácia s pandémiou vo svete dovolí, obe krajiny budú môcť uvoľniť svoje ekonomiky a hranice tak, aby mohlo prísť v krátkom čase k zapojeniu spoločnosti Fabrica de Municiones Granada do výrobných aktivít skupiny MSM Group.

Křetínský prikúpil tenisky. Od začiatku krízy spolu s partnermi
minul deväť miliárd českých korún

Reklama

„Akvizíciami si zaručujeme, že budeme mať celý dodávateľský a obchodný reťazec vo vlastných rukách a diverzifikovaný do ďalších zemí. Chceli sme sa dostať z pozície východoeurópskeho výrobcu munície a získať väčší priestor, ako sa presadiť na západných trhoch či v NATO,“ povedal šéf slovenskej firmy.

O spoločnosti

MSM Group patrí do holdingu Czechoslovak group českého podnikateľa Michala Strnada. Do muničnej výroby v Španielsku sa rozhodla vstúpiť v rámci dlhodobej spolupráce a nadštandardných vzťahov so spoločnosťou General Dynamics European Land Systems. Munícia dnes tvorí asi 70 percent tržieb slovenskej spoločnosti.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?